Používáme cookies.
Souhlasím

Objednávky do 16.12. = doručení do Vánoc

Poradna

Mgr. Iva Bílková, Cert. MDT

Názory odborníků

Vedoucí fyzioterapeut, FYZIOklinika Praha 4 - Chodov

Pokud trávíte značnou část dne sezením, můžete na sobě zpozorovat zdravotní problémy nejen pohybového aparátu, ale i např. bolesti hlavy, bušení srdce nebo tlak u srdce, poruchy pe...
Číst celý názor

Bc. Jana Bouzková

Názory odborníků

Fyzioterapeutka, Hořice

Názory na zásady správného sedu procházejí určitou genezí, a tak se můžeme setkat s různými, často odlišnými výklady. Odborníci se však shodují v jednom, a tím je neurofyziologický...
Číst celý názor

Zdravotní židle Adaptic je vítězem nezávislého testu fyzioterapeutů

Adaptic v médiích

Zdravotní židle s výkyvným sedákem Adaptic vyhrála 1. místo v testu zravotních židlí na trhu provedeném odborníky centra fyzioterapeutické péče FYZIOklinika na pražském Chodově. Srovnání s konkurenčním Spinalisem najdete na webu Českénoviny.cz vydávaném ČTK.

Číst celý článek

Co dělat při zablokování bederní páteře?

Odborné články

Často se to stává při jednorázovém zatížení ve sportu, ale i doma nebo na zahrádce, když se pro něco prudce ohneme nebo chceme ze země zvednout těžší předmět. Nemůžeme se už narovnat a nesnesitelně nás bolí záda. Blokádu páteře známe spíš pod lidovým označením houser, hexenšuš nebo ischias.

Číst celý článek

Jak funguje páteř a co způsobuje bolest zad

Odborné články

Pokud se zajímáte o zdravé sezení, měli byste něco vědět o páteři, která je základní osou těla a proto má její správné postavení vliv na to, jak se cítíme, když hodně sedíme.

Číst celý článek
Eliška S. Senior Clinical Research | Praha
Sezení je úžasné, i když sedím i 10 hodin, nemám vůbec bolesti zad, jsem nadšená :-) Nedá se to s předchozí židlí srovnat. Myslím, že roli hraje i velikost. Ta předchozí byla navíc pro mě moc velká. Ale balanc sedadla je určitě hlavním důvodem. Myslela jsem si, že mi to bude třeba vadit, ale naopak. Je to velmi příjemné. Se židlí se i dobře manipuluje, no zkrátka je to zázrak.
 
Mějte se krásně :-)
100 % ★★★★★ ★★★★★
Martina Krátká Účetní | Liberec

Židli mi doporučila kolegyně. V kanceláři jsem často skuhrala, že mě bolí záda, když doma dodělávám pracovní resty, až mi jednou Alena ukázala na webu zdravotní židli. Koulela jsem chvilku očima, jak hluboko budu muset sáhnout do kapsy - ale dneska toho nelituju! Rozumná investice do vlastního zdraví přece za to stojí!

100 % ★★★★★ ★★★★★
Tomáš Bartoš IT specialista | Praha

Jako IT specialista znám v práci vlastně jenom dvě polohy: buď se plazím po zemi a zapojuju kabely, nebo sedím u stolu s očima zabořenýma do obrazovky. Dlouho jsem se bál, že to odnese zrak a místo toho jsem v zimě docela marodil se zády. Od té doby chodím pravidelně cvičit a na základě doporučení fyzioterapeuta jsem si pořídil i zdravotní židli Adaptic. Cítím se jako znovuzrozený. Chvilku mi trvalo, než jsem si na ni přivykl, ale dneska na ni nedám dopustit!