Jen do 15. 8. sleva 10 % na luxusní židle STYLE a DESIRE | Stále probíhá LETNÍ MEGA VÝPRODEJ | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda

Jak unikátní polštáře Kanuda řeší bolesti krční páteře

Zdravotní polštáře Kanuda – podpora, kterou potřebujete k pohodlnějšímu životu

Den ode dne častější problém

Bolest krční páteře a moderní životní styl

Bolest krku je jednou z nejčastějších forem bolesti, kterou pociťujeme po celý život. Není to sice nic nového, ale moderní životní styl stále více přispívá ke špatnému držení těla a nepohodlí v oblasti krku. V různých studiích bylo odhadnuto, že více než 30 % dospělých pociťuje bolest krku, která narušuje každodenní aktivity, a více než polovina z nich uvádí, že bolest je chronická a častá. Tato čísla rostou alarmujícím tempem, což je způsobeno řadou základních faktorů životního stylu.

Průměrný člověk obvykle pracuje 8 hodin denně u počítače. Většina této doby je sedavá a strávená v sedě. Mnozí navíc nemají dostatečné znalosti nebo nástroje k nastavení správného/ergonomického pracovního místa, což vede k dodatečnému tlaku na páteř a k nesprávnému nastavení s předsunutou polohou hlavy.

I při správném nastavení se často uchylujeme ke špatnému držení těla, jako je křížení nohou nebo hrbení ramen při psaní. Vzhledem k tomu, že dojíždění do práce za volantem je delší než kdy jindy, čas strávený sezením se shrbenými rameny a předsunutou polohou hlavy se jen prodlužuje.

bolest-krcni-patere-stupne.jpg

Třetina našich dní, třetina našeho života

Na tom, jak spíme, záleží

na-spanku-zalezi.webp

Naše krční a ramenní svaly musí během dne unést velkou zátěž: průměrná hlava dospělého člověka váží obvykle okolo 5 kilogramů. Naše svaly potřebují odpočinek během nočního spánku, který představuje třetinu našeho času, stejně jako zbytek našeho těla a mysli. Rozdíl mezi tím, zda dopřejeme našemu krku čas na správný odpočinek pomocí zdravých spánkových poloh, a tím, zda budeme pokračovat v napětí po celou noc, je naprosto markantní. Je to rozdíl mezi téměř celodenním negativním tlakem na krk a vyváženou kombinací negativního a léčivého tlaku.

Zatímco správný spánek je regenerační, nesprávné spánkové polohy ještě zhoršují problémy s bolestmi krku, které se nahromadily během dne. V současné době je všeobecně uznáváno, že nejlepší polohy pro spánek jsou na zádech nebo na boku. Spaní na břiše přispívá k bolestem krku, protože nutí k úplnému otočení hlavy doleva nebo doprava, což není pro krční a ramenní svaly přirozená spánková poloha. Špatná poloha při spánku však často přetrvává, i když spíme na zádech a na boku. Nastavení krku, ramen a páteře je zásadní pro to, aby si naše svaly mohly skutečně odpočinout a nebyly v napětí.

Kryjeme vám záda.

Jak Kanuda pomáhá správně spát a ulevit bolestem krční páteře

Ačkoli je každý člověk jedinečný, průměrný člověk se během noci, natož během hodiny, několikrát převalí a často střídá polohy na boku a na zádech. Polštáře Kanuda byly navrženy tak, aby vás v obou polohách podporovaly a přinášely vám výhody oproti jiným polštářům.

Používání chytrých telefonů se stalo významnou součástí našeho každodenního života - více než 80 % dospělé populace dnes vlastní chytrý telefon (oproti 35 % před pouhými deseti lety) a lidé v průměru stráví používáním telefonů přibližně 4 hodiny denně. Při pohledu na chytré telefony je třeba předklonit hlavu, což značně zatěžuje krk a vede k problémům s držením těla.

spani-na-boku.webp

Spaní na zádech

Výhody zabudovaných technik fyzioterapie

spani-na-zadech-nakres.webp

Polštáře Kanuda byly speciálně navrženy pro použití technik kraniosakrální terapie (CST) pro hlavu a krk.

Když odpočíváte na zádech, polštáře Kanuda aplikují dvě široce používané a jemné terapeutické techniky, o nichž je známo, že uvolňují napětí v centrálním nervovém systému a změkčují fascie a svalovou tkáň.

Tyto techniky společně účinně léčí bolesti hlavy, krku, ramen, horní části zad, pomáhají napravit problémy s držením těla a podporují pocit pohody tím, že odstraňují bolest a posilují imunitní systém.

Přečíst více o zabudovaných technikách fyzioterapie

Spaní na boku

Kanuda je na vaší straně - srovnání krční páteře jako u žádné jiné značky

spani-na-boku-nakres.webp

Každý polštář na trhu tvrdí, že je navržen tak, aby podporoval dokonalé vyrovnání hlavy, krku/ramen a páteře. Bohužel mnozí z nás zjistili, že realita není dostatečně přesvědčivá, protože mnoho výrobků toto tvrzení nesplňuje.

Inženýři výzkumu a vývoje společnosti Kanuda se maximálně soustředili na to, aby dodali vynikající výrobek - prošli nesčetnými iteracemi s neustálou zpětnou vazbou od pacientů. Každý jednotlivý úhel, dutina a záhyb našich polštářů byly v průběhu času zdokonalovány spolu s úpravami hustoty pěny, aby vznikl skutečně podpůrný polštář.

Rozdíl mezi běžným polštářem a zdravotním polštářem Kanuda

srovnani-polstaru.jpg

Adaptic tým autorů

Skupina autorů pod značkou Adaptic, kteří se zabývají zdravým sezením. Pracují na vývoji nových zdravotních produktů nebo pomáhají zákazníkům s výběrem správné židle.

Další články

Stále scrollujete? Můžete číst dál!