☝️ Poslední možnost na výhodný nákup! Sleva 10 % jen do 31. 12. nebo do vyprodání zásob na židle Adaptic XTREME a COMFORT | 15% sleva na polštáře Kanuda | Navíc 45 dnů na vrácení každého produktu

Co dělat při zablokování krční páteře?

Dost možná jde jenom o přechodnou reakci těla na špatné zacházení: třeba při ofouknutí průvanem z otevřeného okénka auta nebo nepříliš vhodnou polohu během spánku - a v takovém případě si můžete pomoct sami. Pokud je příčina závažnější, nakonec nezbyde než navštívit odborníka.

Proti bolesti hlavy - která vás docela určitě bolí, protože jinak byste si jako laik určitě žádné blokády páteře nevšimli - se nezdráhejte vzít si slabší lék, i když jste jinak odpůrci chemie. Jedna dvě tabletky jsou pro tělo menší zlo než bolest, se kterou se potýká.

Do tepla, na masáž nebo cvičit!

A co dál? Zkuste jeden ze tří kroků, který by vám měl přinést úlevu. Asi nejjednodušší je bolestivé místo prohřát. Ideální jsou gelové sáčky, které ohřejete na 40-60 °C zahříváním ve vodě nebo v mikrovlnné troubě. Než je přiložíte k tělu, nezapomeňte je zabalit třeba do ubrousku, abyste se nepopálili. Pokud ve vaší domácnosti nechybí elektrická dečka, splní stejný účel. Nemáte-li ani jedno, stejně dobře poslouží stočený ručník, do jehož středu nalijete horkou vodu - mokrý ručník pak opatrně přikládejte k tělu. Úlevu přinese i masáž spočívající v intenzivním tření ramene nebo šíje celou dlaní, jako byste kůži a svaly okolo krční páteře hnětli podobně jako těsto. Jinou variantou je masírování konkrétního bodu, který vás nejvíce bolí, střídavým tlačením a uvolňováním palce. Podle odborníků neexistuje jeden konkrétní cvik, který spolehlivě vždycky zabere. Častá pomoc ale spočívá v úklonu hlavy zprava doleva, zepředu dozadu i kroužení kolem dokola.

Když žádná z rad nepomůže nebo bolest hlavy přetrvává, měli byste vyhledat fyzioterapeuta nebo lékaře.

Adaptic tým autorů

Skupina autorů pod značkou Adaptic, kteří se zabývají zdravým sezením. Pracují na vývoji nových zdravotních produktů nebo pomáhají zákazníkům s výběrem správné židle.

Další články

Související produkty

Stále scrollujete? Můžete číst dál!