☝️ Víte, že bolest zad je oficiální nemoc z povolání? A že židli Adaptic nám můžete vrátit i 30 dní po nákupu? ☺️

Jak Adaptic předchází bolestem zad aktivací musculus spinalis

Pořízením správné židle jste na dobré cestě, jak se vyhnout bolestem zad, případně se jich zbavit. Z dlouhodobého pohledu tak můžete zabránit chronickým zdravotním problémům.

Klíčem je správné využívání spinálních svalů (musculus spinalis), které jsou součástí zádových svalů. Jejich hlavní funkcí je zkracování a napřimování, tedy pravý opak sedavého životního stylu moderní doby.

Vliv na bolesti páteře má i medulla spinalis, tedy mícha. Při jejím poranění hrozí ochrnutí končetin, ale nejenom proto je nutné ji chránit. Při takzvané protruzi, což je lehčí stupeň vyhřeznutí ploténky, kdy dojde k jejímu přechodnému vyklenutí mimo meziobratlový prostor, bývá běžná bolest v oblasti páteře, ke které se přidává i brnění končetin a poruchy jejich hybnosti. Takové onemocnění přitom může způsobit další závažné zdravotní komplikace.

Páteř, se kterou musculus spinalis i medulla spinalis souvisí, představuje základní osu těla - z bočního pohledu připomíná písmeno S. Za normálního stavu na sebe jednotlivé části páteře působí, aby zajistily optimální hybnost. Zdravotní židle Adaptic s výkyvným sedákem zajišťuje správné postavení páteře do esovitého tvaru a tedy fyziologické nastavení obratlů a plotének - zatímco pro kancelářské a ergonomické židle s pevným sedákem je typický tlak na ploténku, která pak má tendenci mezi obratly „cestovat“ a vysunout se ven, čímž dochází ke zmiňované protruzi.

Zdravé sezení na židli Adaptic tak díky výkyvnému sedáku vlastně posiluje páteřní svaly musculus spinalis jejich správným napřimováním a zkracováním. Aktivací svalů páteřního systému dochází ke snížení tlaku v bedrech a tedy předcházení bolestem zad, v případě jejich existence ke zmírnění nebo odstranění potíží.

Adaptic tým autorů

Skupina autorů pod značkou Adaptic, kteří se zabývají zdravým sezením. Pracují na vývoji nových zdravotních produktů nebo pomáhají zákazníkům s výběrem správné židle.

Další články

Související produkty

Stále scrollujete? Můžete číst dál!