☝️ Poslední možnost na výhodný nákup! Sleva 10 % jen do 31. 12. nebo do vyprodání zásob na židle Adaptic XTREME a COMFORT | 15% sleva na polštáře Kanuda | Navíc 45 dnů na vrácení každého produktu

Jak Adaptic předchází bolestem zad aktivací musculus spinalis

Pořízením správné židle jste na dobré cestě, jak se vyhnout bolestem zad, případně se jich zbavit. Z dlouhodobého pohledu tak můžete zabránit chronickým zdravotním problémům.

Klíčem je správné využívání spinálních svalů (musculus spinalis), které jsou součástí zádových svalů. Jejich hlavní funkcí je zkracování a napřimování, tedy pravý opak sedavého životního stylu moderní doby.

Vliv na bolesti páteře má i medulla spinalis, tedy mícha. Při jejím poranění hrozí ochrnutí končetin, ale nejenom proto je nutné ji chránit. Při takzvané protruzi, což je lehčí stupeň vyhřeznutí ploténky, kdy dojde k jejímu přechodnému vyklenutí mimo meziobratlový prostor, bývá běžná bolest v oblasti páteře, ke které se přidává i brnění končetin a poruchy jejich hybnosti. Takové onemocnění přitom může způsobit další závažné zdravotní komplikace.

Páteř, se kterou musculus spinalis i medulla spinalis souvisí, představuje základní osu těla - z bočního pohledu připomíná písmeno S. Za normálního stavu na sebe jednotlivé části páteře působí, aby zajistily optimální hybnost. Zdravotní židle Adaptic s výkyvným sedákem zajišťuje správné postavení páteře do esovitého tvaru a tedy fyziologické nastavení obratlů a plotének - zatímco pro kancelářské a ergonomické židle s pevným sedákem je typický tlak na ploténku, která pak má tendenci mezi obratly „cestovat“ a vysunout se ven, čímž dochází ke zmiňované protruzi.

Zdravé sezení na židli Adaptic tak díky výkyvnému sedáku vlastně posiluje páteřní svaly musculus spinalis jejich správným napřimováním a zkracováním. Aktivací svalů páteřního systému dochází ke snížení tlaku v bedrech a tedy předcházení bolestem zad, v případě jejich existence ke zmírnění nebo odstranění potíží.

Adaptic tým autorů

Skupina autorů pod značkou Adaptic, kteří se zabývají zdravým sezením. Pracují na vývoji nových zdravotních produktů nebo pomáhají zákazníkům s výběrem správné židle.

Další články

Související produkty

Stále scrollujete? Můžete číst dál!