☝️ Objednávky do 11. 12. doručíme do Vánoc! Židli Adaptic nám můžete vrátit i 30 dní po nákupu. ☺️

Názory odborníků

Co říkají odborníci na zdravotní židle Adaptic?

Mgr. Iva Bílková, Cert. MDT

Vedoucí fyzioterapeut, FYZIOklinika Praha 4 - Chodov

Díky výkyvnému sedáku dochází jak ke zlepšení celkového držení těla, tak i k aktivnímu zapojení a zpevnění břišních svalů a svalů pánevního dna. Zvýší se i prokrvení orgánů v pánvi, což působí pozitivně při léčbě funkční sterility, problémech s prostatou nebo jako prevence vzniku hemoroidů.

Číst celý názor

Adaptic je vítězem testu zdravotních židlí

Zdravotní židle s výkyvným sedákem Adaptic vyhrála 1. místo v testu zravotních židlí na trhu provedeném odborníky centra fyzioterapeutické péče FYZIOklinika na pražském Chodově.

Zjistit více

Bc. Jana Bouzková

Fyzioterapeutka, Hořice

Židle ADAPTIC umožňuje dlouhodobý sed při ideálně nastavených parametrech správného sedu, aretace sedáku není nutná, nutná je aretace opěrných bodů vašeho těla. Používání této židle vede k podvědomé chuti se pohybovat, aniž by nás tato chuť odváděla od práce.

Číst celý názor

MUDr. David Bludovský, Ph.D.

Neurochirurgické oddělení FN Plzeň

Židle s „plovoucím” sedákem může být alternativou k sedacímu míči. Všechny ‚nestabilní‘ sedáky mají zapojit svalstvo kolem páteře během dlouhého sezení. Nemám přehled o výsledcích dlouhodobých testů. Chcete-li investovat do podobných pomůcek, doporučuji vyzkoušet a prohlédnout, případně hledat komentáře a zkušenosti uživatelů na webu.

Zdroj: uLékaře.cz

Mgr. Vojtěch Šenkýř

Fyzioterapeut, FN Brno

U zdravotních židlí Adaptic jsou díky mírnému balančnímu pohybu aktivní svaly hlubokého stabilizačního systému páteře (tj. core - břišní a zádové svaly, pánevní dno a bránice), čímž se eliminuje pasivita klasického sedu.

Číst celý názor

MUDr. Gabriela Vavrinová

Primářka, klinika ProCare, Bratislava

Vzhledem k výrazné změně životního stylu, vzniku nových typů zaměstnání, zejména v souvislosti s rozvojem výpočetní techniky, lze dnes konstatovat, že převládající pracovní polohou je sezení. Dlouhodobé sezení jako takové nepředstavuje vhodnou zátěž pro pohybový aparát, zejména pro páteř. Nevhodné sezení tuto zátěž výrazně zhoršuje.

Číst celý názor

Mgr. Jitka Mináriková

Vedoucí fyzioterapeut, Chronicare - Life Star, a. s., Brno

Ve své profesi pracuji jako fyzioterapeut na ambulantním pracovišti, kam dochází široké spektrum pacientů. Pokud bych ovšem měla vybrat diagnózu, která procentuálně vede na celé čáře nad ostatními obtížemi mých pacientů, pak je to bolest zad. Mým úkolem je zjistit, proč záda bolí. Jako nejčastější příčina se jednoznačně ukazuje sedavý způsob života.

Číst celý názor