☝️VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Názory fyzioterapeutů

Co říkají odborníci na zdravotní židle Adaptic?

Mgr. Iva Bílková, Cert. MDT

Vedoucí fyzioterapeut, FYZIOklinika Praha 4 - Chodov

Díky výkyvnému sedáku dochází jak ke zlepšení celkového držení těla, tak i k aktivnímu zapojení a zpevnění břišních svalů a svalů pánevního dna. Zvýší se i prokrvení orgánů v pánvi, což působí pozitivně při léčbě funkční sterility, problémech s prostatou nebo jako prevence vzniku hemoroidů.

Číst celý názor

Adaptic je vítězem testu zdravotních židlí

Zdravotní židle s výkyvným sedákem Adaptic vyhrála 1. místo v testu zravotních židlí na trhu provedeném odborníky centra fyzioterapeutické péče FYZIOklinika na pražském Chodově.

Zjistit více

Bc. Jana Bouzková

Fyzioterapeutka, Hořice

Židle ADAPTIC umožňuje dlouhodobý sed při ideálně nastavených parametrech správného sedu, aretace sedáku není nutná, nutná je aretace opěrných bodů vašeho těla. Používání této židle vede k podvědomé chuti se pohybovat, aniž by nás tato chuť odváděla od práce.

Číst celý názor

MUDr. David Bludovský, Ph.D.

Neurochirurgické oddělení FN Plzeň

Židle s „plovoucím” sedákem může být alternativou k sedacímu míči. Všechny ‚nestabilní‘ sedáky mají zapojit svalstvo kolem páteře během dlouhého sezení. Nemám přehled o výsledcích dlouhodobých testů. Chcete-li investovat do podobných pomůcek, doporučuji vyzkoušet a prohlédnout, případně hledat komentáře a zkušenosti uživatelů na webu.

Zdroj: uLékaře.cz

Mgr. Vojtěch Šenkýř

Fyzioterapeut, FN Brno

U zdravotních židlí Adaptic jsou díky mírnému balančnímu pohybu aktivní svaly hlubokého stabilizačního systému páteře (tj. core - břišní a zádové svaly, pánevní dno a bránice), čímž se eliminuje pasivita klasického sedu.

Číst celý názor

MUDr. Gabriela Vavrinová

Primářka, klinika ProCare, Bratislava

Vzhledem k výrazné změně životního stylu, vzniku nových typů zaměstnání, zejména v souvislosti s rozvojem výpočetní techniky, lze dnes konstatovat, že převládající pracovní polohou je sezení. Dlouhodobé sezení jako takové nepředstavuje vhodnou zátěž pro pohybový aparát, zejména pro páteř. Nevhodné sezení tuto zátěž výrazně zhoršuje.

Číst celý názor

Mgr. Jitka Mináriková

Vedoucí fyzioterapeut, Chronicare - Life Star, a. s., Brno

Ve své profesi pracuji jako fyzioterapeut na ambulantním pracovišti, kam dochází široké spektrum pacientů. Pokud bych ovšem měla vybrat diagnózu, která procentuálně vede na celé čáře nad ostatními obtížemi mých pacientů, pak je to bolest zad. Mým úkolem je zjistit, proč záda bolí. Jako nejčastější příčina se jednoznačně ukazuje sedavý způsob života.

Číst celý názor

Mgr. Karolina Garbarz

Dětský fyzioterapeut, Sanatoria Klimkovice

Se zástupci společnosti Adaptic jsem se poprvé setkala na odborné konferenci pro fyzioterapeuty v Praze. Prezentovali tam své židle. Ty už od pohledu vypadaly pořádně – měly bytelnou, stabilní konstrukci a velkou kovovou pružinu pod sedákem. Líbila se mi anatomicky vytvarovaná zádová opěrka z prodyšného materiálu a opěrky pod HKK (horní končetiny).

Číst celý názor

Iveta Vilišová

Lektor cvičení páteře SM-systém, Studio Fit-Vitalita

I když cvičíte, ale máte sedavé zaměstnání, zdravotní židle Adaptic by měla být součástí vašeho života. Komfort posezení, kdy máte možnost aktivovat svalový aparát, je k nezaplacení. Já jsem byla nadmíru spokojená a už bych jinou židli při práci nechtěla.

Spojení fyzické aktivity, zdravého životního stylu a zdravotní židle je to nejlepší spojení pro vaše zdraví.

Číst celý názor

Mgr. Kateřina Honová, DiS.

Fyzioterapeut, lektor

Židli od firmy Adaptic doporučuji všem, kteří chtějí do svého sedu vnést trochu dynamiky a přitom si užít komfort. Sedák je velice pohodlný, židle je bytelná a přesto se lehce posouvá.

Číst celý názor

MUDr. Michaela Hübnerová

Fyzioterapeut, rehabilitační specialistka

Zdravotní židli Adaptic používám již více než půl roku a jsem s ní nadmíru spokojená. Je to jedinečná a inovativní forma sezení a splňuje všechna má očekávání.

Na základě svých zkušeností bych židli Adaptic rozhodně doporučila všem, kteří dlouhodobě pracují vsedě, lidem s chronickými bolestmi zad, dospívajícím dětem jako prevenci vertebrogenních onemocnění v dospělosti.

Číst celý názor

Mgr. Lucie Klánová, DiS.

Zakladatelka fyzioterapie v Centru Na Dvorku

V Centru Na Dvorku, které jsem založila v roce 2015, se věnujeme fyzioterapii dětí i dospělých s mnohými onemocněními. Velkou část z nich tvoří pacienti s bolestmi zad. Na vině je ve většině případů svalová dysbalance, ke které vede – mimo jiné – sedavý způsob života. Některé svaly se zkracují, jiné (zejména svaly středu těla) se oslabují. Málokterý pacient je schopný toto neustálé sezení a statickou práci se zatěžováním páteře vhodně a dostatečně kompenzovat vhodnou aktivitou.

Číst celý názor

Mgr. Ján Pisarčík

Specializovaný fyzioterapeut

Během studia fyzioterapie jsem si začal uvědomovat, že správné ergonomické sezení je nesmírně důležité, ale teprve po letech práce s pacienty, kteří opakovaně přicházeli s bolestmi zad, jsem si plně uvědomil, jak významným a často negativním faktorem je dlouhodobé nesprávné sezení. A bylo krásné vidět, jak se po zařazení nácviku správného ergonomického sezení začaly bolesti zad pacientů nejen snižovat, ale co je důležitější, v dlouhodobém horizontu zcela mizet.

Číst celý názor

Mgr. Markéta Hasoňová

Fyzioterapeut, REHABE s.r.o.

Sezení na zdravotní židli Adaptic podporuje vzpřímené držení těla, které posiluje zádové a břišní svalstvo. Tento aktivní sed vyžaduje oproti jiným židlím oporu o dolní končetiny, čímž se posiluje svalstvo dolních končetin a zlepšuje práce nohou. Díky nestabilitě lze trénovat senzomotorické cvičení plosek nohou. Celkově díky aktivitě dolních končetin se zlepšuje jejich prokrvení.

Číst celý názor

Bc. Jan Vančura

Fyzioterapeut, Ájurvéda Fyzioterapie

Židle Adaptic mohu vřele doporučit jako prevenci proti přetížení páteře při sezení. V kombinaci s aktivním nastavením a možností cvičení na židli představují skvělý prostředek pro přechod z pasivního pohybového vzoru, který převažuje v dnešním životě, směrem k aktivnímu pohybovému vzoru, který nám byl vlastní po posledních pár milionech let evoluce, kdy jsme většinu času chodili.

Číst celý názor

Mgr. Pavel Nováček

Pohybový specialista, certifikovaný trenér DNS

Při sezení na pohyblivém podsedáku je tělo stimulováno k aktivnější opoře o chodidlo, čímž dochází k lepšímu centrování pozice kolenního a kyčelního kloubu v uzavřeném pohybovém řetězci dolních končetin. Právě toto centrování otevírá cestu správnému postavení pánve a v další návaznosti pak celé osy páteře, při správném nastavení výšky pracovního stolu, monitoru a pozice klávesnice a myši.

Číst celý názor