☝️VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Iveta Vilišová

Lektor cvičení páteře SM-systém, Studio Fit-Vitalita

I když cvičíte, ale máte sedavé zaměstnání, zdravotní židle Adaptic by měla být součástí vašeho života. Komfort posezení, kdy máte možnost aktivovat svalový aparát, je k nezaplacení. Já jsem byla nadmíru spokojená a už bych jinou židli při práci nechtěla.

Spojení fyzické aktivity, zdravého životního stylu a zdravotní židle je to nejlepší spojení pro vaše zdraví.

Nárůst klientů s bolestmi zad

Pracuji v poradně zdravého životního stylu. V poradně nabízím služby výživového poradenství, diagnostiky, masáže a cvičení metody SM-systém, metoda spirální stabilizace páteře.

V posledních letech v mé poradně přibývá velké množství klientů s bolesti zad a to nejen u dospělých lidí, ale také u dětí, které mají velké problémy s vadným držením těla.

Lekce dávám individuální, ale vzhledem k tomu, že nárůst lidí s bolestí páteře je tak velký, otevřela jsem skupinové kurzy cvičení na páteř SM- systému a kurzy mám ihned plné.

Při pohovorech s klienty vyšlo najevo, že největší problém mají lidé se sedavým zaměstnáním, do práce jezdí autem a doma odpočívají u televize, pohyb je minimální a při chůzi mají špatné držení těla.

Lidé se hrbí, mají povolený hluboký stabilizační systém a celkově mají slabou svalovou sílu. Při chůzi mají velký problém udržet napřímenou páteř. Často jsou oslabeny fixátory lopatek, břišní a hýžďové svaly. Velké problémy s páteří mají už i děti, které většinu dne sedí ve škole a doma si sednou k počítači nebo k telefonu. Skolióza páteře je velmi častým problémem u dětí. Setkávám se ve cvičení s tak velkou skoliózou, že se někdy nestačím divit.  

Klienti chodí na cvičení každý týden a měli by pravidelně cvičit i doma, ale problém je, že spousta z nich se doma nedonutí cvičit a vzhledem k tomu, že mají sedavé zaměstnání, tak cvičení 1x týdně opravdu nestačí.

V práci mají klasické kancelářské židle a bohužel nemají prostor, aby se protáhli s lanem SM-systému a tak bolest přetrvává. Sama jsem se přesvědčila v období, kdy jsme nemohli chodit cvičit a člověk byl víc doma, zlenivěl, že páteř se velmi rychle ozve a začne bolet, obzvlášť pokud už jste měli problém s páteří.

Před lety jsem měla výhřez bederní části ploténky L4 a L5 , jelikož jsem seděla v minulém zaměstnání celou pracovní dobu u počítače, změna práce a pravidelné cvičení SM systému mě zachránilo, ale pokud jsem nucena sedět delší dobu a pracovat u počítače, páteř se ozve.

I fyzicky aktivní lidé mají potíže se zády

V poslední době, ale také zaznamenávám, že i klienti, kteří jsou fyzicky aktivní, ale bohužel mají sedavé zaměstnání, kde sedí někdy až 10h denně, mají velké problémy s bederní páteří, i když často sportují. A tak vnímám, že je velmi důležité mít správnou židli. Nejsme přizpůsobení k tomu, abychom větší část dne proseděli. 

Zkušenost se zdravotní židlí Adaptic

Měla jsem možnost testovat měsíc židli ADAPTIC. Na poprvé jsem si musela na židli zvyknout, jelikož sedák je upevněný na pružině. Ta umožňuje pohodlný posun do všech směrů, což je velmi pohodlné. Při sezení je náklon pánve mírně dopředu a tím sedíte na sedacích hrbolech pánve, což prospívá bederní části páteře. Zároveň je napřímená hrudní část páteře a uvolněná krční páteř.

Díky pružině, držení těla není pasivní, a svalový aparát je  stimulován k aktivitě. Je velmi příjemné měnit polohy sedu a občas se na sedáku pohoupat.

Dokonalá je síťová opěrka, díky které dochází k větrání a výškově a směrově nastavené loketní podpěrky. Velice příjemná je také hlavová opěrka na krční páteř a záhlaví. S židlí jsem byla maximálně spokojená a musím uznat, že když jsem si sedla na svou původní židli, kterou mám doma, je to opravdu velký rozdíl, ať už v pohodlí a komfortu posezení tak i uvolnění celé páteře.

Mé závěrečné hodnocení

Závěrem bych řekla, že i když cvičíte, ale máte sedavé zaměstnání, zdravotní židle ADAPTIC by měla být součástí vašeho života. Komfort posezení, kdy máte možnost aktivovat svalový aparát, je k nezaplacení. Já jsem byla nadmíru spokojená a už bych jinou židli při práci nechtěla.

Spojení fyzické aktivity, zdravého životního stylu a zdravotní židle je to nejlepší spojení pro vaše zdraví.

Život bez bolestí je dar a měli bychom si tohoto daru vážit.