☝️VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Mgr. Markéta Hasoňová

Fyzioterapeut, REHABE s.r.o.

Sezení na zdravotní židli Adaptic podporuje vzpřímené držení těla, které posiluje zádové a břišní svalstvo. Tento aktivní sed vyžaduje oproti jiným židlím oporu o dolní končetiny, čímž se posiluje svalstvo dolních končetin a zlepšuje práce nohou. Díky nestabilitě lze trénovat senzomotorické cvičení plosek nohou. Celkově díky aktivitě dolních končetin se zlepšuje jejich prokrvení.

Mé osobní dojmy a zkušenosti

O zdravotních židlích Adaptic se nejdříve dozvěděla kolegyně na odborné konferenci pro fyzioterapeuty. Byla z ní úplně nadšená. Objednaly jsme ji k nám na rehabilitaci, abychom ji vyzkoušely my (fyzioterapeutky) i naši pacienti, se kterými řešíme potíže se zády.

Pořídily jsme si model Evora + s vysokým pístem kvůli našemu panu asistentovi. Ten je mnohem vyšší než my, takže pro nás se stala židle nevhodnou (píst byl příliš vysoký). Velmi rychle jsme však s firmou Adaptic vyřešily výměnu pístu za nižší, abychom na židli s kolegyněmi mohly také sedět.

Při prvním posazení jsem ze židle málem spadla :-), ale překvapivě rychle jsem si zvykla. Oproti běžným židlím chce sezení na výkyvném podsedáku trochu cviku.

Velmi oceňujeme dostatečné vyklenutí bederní opěrky a hlavovou opěrku.

Zdravotní aspekty pohledem fyzioterapeuta

Pohyblivý podsedák umožní práci pánve a individuální nastavení v kyčelních kloubech, což ocení lidé s bolavými zády či kyčelními klouby.

Sezení na této židli podporuje vzpřímené držení těla, které posiluje zádové a břišní svalstvo. Tento aktivní sed vyžaduje oproti jiným židlím oporu o dolní končetiny, čímž se posiluje svalstvo dolních končetin a zlepšuje práce nohou. Díky nestabilitě lze trénovat senzomotorické cvičení plosek nohou. Celkově se díky aktivitě dolních končetin zlepšuje jejich prokrvení.

Na této židli můžete během pracovní doby provádět různá cvičení - aktivovat pánevní dno, protahovat paravertebrální svaly, automobilizační cviky pro pánev, páteře, žeber, SI skloubení.

Židle vám umožní centrované postavení kyčelních kloubů a neutrální nastavení pánve, páteře i hrudního koše, což umožní lepší funkci bránice a zlepší dechový stereotyp.

Osobně mi chybí možnost židli zaaretovat, aby bylo možné střídat aktivní sed se sedem pasivním. My na židli sedíme vždy jen chvíli. Ale umím si představit, že celodenní sed na ní může být občas vyčerpávající. S tím však zatím nemám zkušenost.

Židle je celkově pohodlná. Určitě ji doporučujeme.

Za Rehabe tým, Mgr. Markéta Hasoňová