☝️VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Mgr. Kateřina Honová, DiS.

Fyzioterapeut, lektor

Židli od firmy Adaptic doporučuji všem, kteří chtějí do svého sedu vnést trochu dynamiky a přitom si užít komfort. Sedák je velice pohodlný, židle je bytelná a přesto se lehce posouvá.

Neergonomické sezení nelze vyvážit cvičením

Hned na úvod je třeba připomenout, že člověk je evolučně stále více lovec a sběrač než „sedač“. Na statické zatížení v sedu tak nemáme odpovídající adaptaci, z čehož plynou potíže, které spoustu lidí trápí. Ať už se jedná o bolesti zad, pánve, potíže s koleny či rameny, bolesti krční páteře, závratě nebo bolesti hlavy, všechny mají společný jmenovatel – dlouhodobý nekorigovaný sed.

Svým pacientům v ordinaci často říkám, že neergonomické – tedy chybné – sezení, které trvá řádově hodiny, nevyváží žádným cvičením, a to i kdyby cvičili 30 minut každý den. Což je samo o sobě pro spoustu lidí naprosto nereálná představa.

Zkušenost se zdravotní židlí Adaptic EVORA

Jakožto fyzioterapeut skvělou židli v práci zas až tolik neužiji, protože my fyzioterapeuti moc neposedíme. Ale díky přípravě na lektorskou činnost jsou dny, kdy také sedím několik hodin v kuse. A v ty dny jsem velice vděčná za židli Adaptic Evora, protože rozdíl proti sedu na běžné kancelářské židli je markantní. Díky pohyblivému sedáku je možné i do statiky sedu dostat jistou dynamiku, což vede k lepšímu prokrvení oblasti kyčlí, pánve a beder. Sedák je mimoto velice pohodlný a i po několika hodinách sezení nemám pocit přesezenosti, který mě trápil dříve.

Zpočátku jsem si musela trochu zvykat - na židli jsem totiž občas bezmyšlenkovitě prudce padla, což v kombinaci s výkyvným sedákem způsobilo okamžitou výraznou balancující reakci. Ale zase to byl takový kvalitní „budíček“.

Široké možnosti nastavení židle

Jako fyzioterapeuta mě baví, že se na židli můžu vrtět, což je příjemné. Moc nepoužívám oporu zad, to jen při delším psaní. Jako další plus vidím, že když se na židli nakláním vpřed, je naprosto tichá (židle, kterou jsem měla předtím, mi při tomto manévru vrzala).

Jako další benefit vidím možnost přizpůsobení velikosti židle postavě. Jsem menšího vzrůstu a běžné židle mi bývají „velké“, Evora mi sedí perfektně. Další plus je snadné složení, zvládla jsem to úplně sama a to si nemyslím, že bych byla nějak přehnaně technický typ.

Závěrečné hodnocení

Židli od firmy Adaptic doporučuji všem, kteří chtějí do svého sedu vnést trochu dynamiky a přitom si užít komfort. Sedák je velice pohodlný, židle je bytelná a přesto se lehce posouvá.

Domluva s firmou Adaptic je velice příjemná, dodání bylo rychlé a vše běželo jako po drátku. A navíc má člověk dobrý pocit, že podporuje českou firmu, což je takový pěkný bonus navíc.