☝️ JARNÍ VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Vše o potížích s hrudní páteří a žebry

Odborné články, účinné cviky a rady k potížím s hrudní páteří a žebry

Články na téma hrudní páteř, žebra

Přečtěte si články od odborníků na fyzioterapii a vyřešte své zdravotní potíže

Cviky na oblast hrudní páteř, žebra

S odborníky na fyzioterapii jsme sestavili sadu cviků, které vám pomohou od potíží. Můžete je cvičit doma i v kanceláři.

Odborníci odpovídali na téma hrudní páteř, žebra

Píchání pod lopatkou

Dobrý den,

už týden mě píchá pod pravou lopatkou. Nejvíce mě to trápí při hlubokém nádechu a kýchnutí. Poradíte, co s tím?

Dobrý den,

bolest pod pravou lopatkou zhoršující se při nádechu a kýchnutí může být způsobena blokádou žebra. Doporučila bych návštěvu zkušeného fyzioterapeuta nebo lékaře, který vyšetřením diagnostikuje pravou příčinu problému a navrhne následné řešení. Do té doby můžete vyzkoušet cviky na bolest a protažení hrudníku na našem webu.

Zobrazit celou odpověď

Vyhřezlá plotýnka

Dobrý den,

před měsícem mi lékař sdělil, že mám vyhřezlou plotýnku a napsal mi žádanku na rehabilitaci, tam mě bohužel objednali až za 2 měsíce. Poradíte, co dělat do té doby, než se tam dostanu? Děkuji.

Dobrý den,

hodně záleží na lokalizaci a velikosti výhřezu. Z obecného hlediska bych vám doporučila nenáročnou pohybovou aktivitu, ať se udržujete v kondici (chůze, Nordic Walking), běhání nedoporučuji pro zvýšenou zátěž meziobratlových plotének v tlaku. Dále vyzkoušejte cviky se zaměřením na uvolnění páteře, cvičte pouze v takovém rozsahu, v jakém vás tělo pustí a nedochází k bolestem a případnému zhoršování potíží (vystřelování bolestí, brnění končetin, …). Nedělejte hluboké předklony a rotace páteře, to by mohlo výhřez dále zhoršit. Vhodné cviky najdete také na našem webu.

Zobrazit celou odpověď

Metody cvičení na vyhřezlou ploténku

Dobrý den, je celá řada cvičení na vyhřezlou ploténku, jedni doporučují to druzí jiné a jiné zase zavrhují to...nejvíce mne logicky zaujala metoda mudr. Danolova, který zavrhuje jakoukoli trakci na páteři a doporučuje co nejvíce chodit a provádí jemnou masáž (cca několik minut) nbevíte co přesne je ta masáž to manuální prstami co dělá? Jinak se zeptám co doporučíte na co nejlepší zlepšení pri výhřezu ploténky v bedru s kořenovým syndromem do nohy? dekuji

Dobrý den,

ano máte pravdu, že přístupů a doporučení k rehabilitaci vyhřezlé ploténky je mnoho. Je to tím, že v oboru je široká škála metod, kterými můžeme pacientovi pomoci a každý terapeut nebo lékař si vybírá takový postup, který je mu nejbližší a dává mu největší smysl. Více o nejefektivnějších metodách fyzioterapie si můžete přečíst v našem článku.

Bohužel neznám MUDr. Danolovou a ani se mi ji nepodařilo dohledat, proto vám neumím odpovědět na vaši otázku ohledně jí doporučované masáže. Pokud se jedná o velmi jemnou masáž při výhřezu ploténky, mohli bychom uvažovat o Bowenově masáži, kterou provádí vyškolený terapeut nebo lékař. Každopádně vhodné jsou všechny postupy, které vedou k uvolnění tlaku na kořenový nerv, prokrví danou oblast a aktivuje okolní struktury, aby v místě výhřezu mohlo dojít k odlehčení a regeneraci.

Při léčbě vyhřezlé ploténky vždy záleží na míře a lokalizaci výhřezu, kterou určí lékař pomocí zobrazovací techniky. Na základě lékařské zprávy se pak terapeut rozhodně, který postup bude pro daného klienta nejvhodnější. Obecně mezi velmi úspěšné metody při léčbě výhřezu meziobratlové ploténky patří SM systém MUDr. Richarda Smíška. Vhodné cviky také najdete na našem webu.

Zobrazit celou odpověď

Bolest na levé straně (ataky)

Krásný den, již rok mám velké bolesti na levé straně. V prsu, nad prsem i v rameni. Bolest byla taková že jsem myslela že mám infarkt. Spustili se u mě panické ataky. Podle vyšetření mám vše v pořádku (krev, plíce, srdce, ekg, echo) podstoupila jsem elektro léčbu, masáže, fyzio. Nic nepomohlo. Je možné že mám blokádu hrudníku nebo žeber. V listopadu jsem prodělala bezpříznakový covid a stále se nevrátil čich ani chut. Mohu mít bolesti spojené se špatným dýcháním? Jinak dělám pokojskou a měla jsem v rodině velký stres. Moc vám děkuji za odpověd Andrea

Dobrý den, paní Andreo,

na první pohled bych řekla, že vaše problémy mohou být psychosomatického původu. Psychika často ovlivňuje naše zdraví a její projevy se mohou podobat projevům onemocnění. A právě velká míra stresu a úzkosti může vyvolávat bolesti a potíže podobné infarktu myokardu. Zkušený terapeut by jistě přišel na to, zda máte blokádu žeber nebo hrudní páteře. A pokud i po stránce laboratorních vyšetření je vše v pořádku, hledala bych možnou příčinu právě ve spojitosti s psychosomatikou. Zkuste nějaké druhy relaxace spojené s dýcháním, Schultzův autogenní trénink a pod.

Zobrazit celou odpověď

Sezení na masážní židli

Dobrý den, je možné dlouhodobě využívat něco jako je masážní židle, s oporou kolen a hrudníku, pro práci u počítače? Občas bych toto sezení uvítal více než klasické ale nevím jestli nebude páteř oslabována přílišnou oporou. Děkuji, Petr.

Dobrý den,

vaše přemýšlení o oslabení svalů kolem páteře je správné. Klíčem ke zdravým zádům bez bolesti je je udržet v aktivitě, ale zároveň jim dopřát čas na odpočinek a regeneraci. Dokáži si představit, že byste tuto židli využil krátkodobě během dne (v řádu minut) právě na odpočinek a pak si sedl zpět na pracovní židli. Důvodem, proč by vám masážní židle možná vyhovovala víc, může být ten, že nemáte vhodnou židli pro dlouhodobou práci v sedě, nebo také to, že je potřeba zapracovat na posílení středu těla a zad. Obojí najdete na našem webu, jak vybrat správnou židli, tak také vhodné cviky pro zdravá záda. Vhodnou alternativou k masážní židli jsou také klekačky. Pozice nohou je u nich stejná, ale záda jsou napřímená a nebudou tak dlouhodobě ochabovat při nečinnosti. Ale ani klekačky nejsou ideální pro dlouhodobou práci v sedě, právě proto, že nemáte možnost odpočinku zad, to vám poskytne pouze zdravotní židle se zádovou opěrkou, všechny ostatní sedací alternativy by měly být jen zpestřením a umožněním pro tělo na chvíli pracovat v jiné pozici a zapojit tak jiné svalové skupiny.

Zobrazit celou odpověď

Poradíte jakou židli pro důchodce?

Dobrý den, prosím o radu.

Jsem důchodce, výška cca 173, váha 70 kg, subj. značné bolesti zad, prolíná do nohou. Obj. scolioza páteře, spondylartoza bederní páteře, hernie disku - bederní páteř. Poradíte na čem sedět - koupě židle u vás? Děkuji moc.

Dobrý den,

děkuji za váš dotaz a stručný popis potíží. Nejdůležitější otázkou pro mne ale je, k čemu primárně by měla být židle využívána? Jestli hledáte něco, na čem potřebujete pracovat u počítače, nebo židli ke stolu, popřípadě židli, na které budete odpočívat a číst knížku případně sledovat televizi

Naše židle Adaptic jsou speciálně vyvinuty tak, aby snižovaly tlak na bederní obratle při dlouhodobém sezení a zároveň posilovaly a přirozeně udržovaly tělo ve zdravém sedu. Vypracovali jsme přehlednou studii, kde jsme efekty Adaptic židlí důkladně změřili. Doporučuji si ji přečíst.

Proto jsou ideální pro práci na počítači, do kanceláří a všude tam, kde lidé musí dlouhodobě sedět. Každopádně si ale úplně neumím představit, že by tyto židle měly být využívány ke stolování nebo pro relaxaci a drobné činnosti (pletení, čtení, sledování TV apod.) Pokud tedy hledáte židli na práci v sedě, tam bych jednoznačně doporučovala židli Evora +, pokud ovšem je váš záměr jiný a hledáte židli spíše na odpočinek, tak to bych možná doporučila navštívit jeden z našich showroomů a židli si osobně prohlédnout a vyzkoušet, jestli bude splňovat to, co od ní očekáváte.

Zobrazit celou odpověď

Vhodnost Adaptic židle pro člověka s Bechtěrevovou chorobou

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda si myslíte nebo máte židli vyzkoušenou u osob postižených Bechtěrevovou chorobou, kterou trpím bohužel i já? Dochází postupně k tuhnutí páteře a o bolestech ani nemluvím. Pracovní povinnosti, ale zůstávají takže i sezení u počítače, což není zrovna nejlepší u této choroby....Děkuji za odpověď

Dobrý den,

Morbus Bechtěrev je nemoc, která přináší řadu komplikací a bolestí pro člověka. Co je u něj nesmírně důležité, je pravidelný pohyb, který brání rychlé progresi nemoci. Pokud musíte pracovat, jak píšete, tak bych byla pro, abyste zvolila opravdu kvalitní židli, která vám dá dostatečnou oporu a poskytne prostor pro úlevovou polohu zad, ale zároveň vás nebude držet ve statickém sedu. A naše židle tyto dvě věci splňují. Každopádně i přesto je pro vás velmi důležité si během práce dávat pravidelné pauzy s protažením a procvičením těla. K tomu Vám mohou skvěle pomoci také polohovací stoly, které máme také v nabídce. Tipy na cvičení najdete na našem webu, je jich tam celá škála, začněte těmi jednoduššími a postupně se propracujte k těm složitějším, tak jak vám vaše páteř dovolí. Seznam všech cviků najdete na našem YouTube kanále.

Zobrazit celou odpověď