☝️ Víte, že bolest zad je oficiální nemoc z povolání? A že židli Adaptic nám můžete vrátit i 30 dní po nákupu? ☺️

Vše o bolestech hlavy

Odborné články, účinné cviky a rady k bolestem hlavy

Cviky na oblast hlava

S odborníky na fyzioterapii jsme sestavili sadu cviků, které vám pomohou od potíží. Můžete je cvičit doma i v kanceláři.

Odborníci odpovídali na téma hlava

Bolest hlavy – cervikokraniální syndrom

Zdravím Vás,

pracuji od loňska na home office a dlouhodobě mě bolí hlava, došlo to tak daleko, že jsem musel vyhledat lékaře a ten mi před měsícem diagnostikoval cervikokraniální syndrom. Momentálně chodím na rehabilitace a tam mi doporučili upravit pracovní prostředí. Poradíte mi jak?

Dobrý den,

vytvoření ideálních pracovních podmínek v domácím prostředí je většinou otázka jistých kompromisů. Z čeho byste ale rozhodně neměl slevit je kvalitní židle, která vám poskytne dostatečnou podporu pro páteř a hlavu, ale zároveň nebude způsobovat ochabování svalů podél páteře a přetěžování svalů v oblasti krku.

Dále mějte monitor ve výšce očí, dlouhodobá práce na notebooku způsobuje vadné držení těla s předsunutým držením hlavy a zvýšenou hrudní kyfózou. Takové postavení páteře prohlubuje svalové dysbalance, které mohou vyústit až ve vámi zmíněný cervikokraniální syndrom. Také nezapomínejte na pravidelný pohyb a protažení, které vás jistě naučí na rehabilitaci nebo je najdete na našem webu.

Zobrazit celou odpověď

Bolest hlavy

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda mohu mít problém s krční páteří, i když nemám žádné jiné příznaky kromě silných tlakových bolestí hlavy a očí? Podstoupil jsem různá vyšetření, která by mohla souviset s bolestí hlavy a očí, samozřejmě včetně očního vyšetření...kromě ortopedie, tam jsem zatím nebyl, protože to osobně považuji za nepravděpodobné, ale raději bych se zeptal Vás.

Děkuji s pozdravem Pavel

Dobrý den,

příčina bolesti hlavy může být různá, nejčastěji se setkávám s bolestmi hlavy z přetížení (stres, únava, špatné držení těla). Zvýšené napětí v šíjových, krčních a mimických svalech utlačuje cévy a dráždí nervy směřující do hlavy a mozku. To pak vyvolává tupou a silnou bolest, která se projeví na spáncích, temeni a týlu hlavy. Další příčinou bolesti hlavy mohou být také blokády krční páteře, o kterých ani nemusíte vědět. V tomto případě je ideální navštívit neurologa nebo vyškoleného fyzioterapeuta, který se specializuje na krční páteř, a ten vám ji pomůže odblokovat a poradí cviky, kterými docílíte, aby se blokády nevracely zpět.

Zobrazit celou odpověď