☝️ JARNÍ VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Disbalance svalů a potíže s krční páteří

Disbalance svalů a potíže s krční páteří

Dobrý den obracím se na Vás s dotazem ohledně mého zdraví. Od února 2023 se u mě začal dostavovat (nesnesitelný) velký tlak do obou spánků, celková slabost, velké bušení srdce, závrať, malátnost, slabost. Na pohotovosti - ekg + pozorování, krev + tlak - vše s výsledkem perfektní zdraví.

Za 2 týdny se vše náhle objevilo znovu v ještě silnějším podáním. Znovu pohotovost - ekg, eeg, krev, moč tlak, RTG hrudníku a břicha, ultrazvuk hrudníku břicha a tepen - vše s výsledkem perfektní zdraví.

Poté u obvodního lékaře - ekg, krev rozšířené rozbory (borelioza, hpv, hiv), protilátky, intolerance - proste asi vše co jde - výsledek perfektní zdraví. Dostal jsem ekg holter a domácí měření tlaku - výsledek vše bez problému. Jenže problémy se objevovaly furt. Pokračoval jsem na ORL, Oční, zde také vše absolutně bez problému. Poté RTG hrudní a krční páteře, RTG lebky s výsledkem v normě.

Problémy ustály ale začal jsem mít skoro permanentní tlak po obou spáncích a k tomu občas závrať a slabost. Další vyšetření jsem podstoupil u neurologa - vše v pořádku, až na blok C-Th + svalová disbalance horního typu. Začal jsem cvičit krční páteř dle neurologa a bolest hlavy vymizela, ale stále se u mě objevuje občas přeliv horka, lehká závrať, slabost (cca 1x za dva týdny).

Jsem objednaný na rehabilitace. Opravdu takové stavy způsobuje disbalance svalů/krční páteř?

Bude tohle trvalé nebo mi dokážou pomoci? Dlouhá léta jsem boxoval a cvičil, ale poslední dva roky chodím jen 1x týdně na judo (neuvědomuji si, že při pádu bych dopadl nějak blbě na páteř). Mohl jsem si tohle způsobit sám svou fyzickou nulovou aktivitou?

Chtěl bych Vás bych poprosit o nějaké osvědčené cviky, jelikož na rehabilitace čekám delší dobu. Nechci hledat na internetu, protože tam na mě dle popsaných příznaků vyskakují rakoviny všeho druhu a jsem ještě víc vyděšený. Děkuji moc.

Muž 28 let, 170 cm, 84 kg.

Dobrý den,

přetížení a svalové dysbalance v oblasti krční s horní hrudní páteře mohou opravdu vyvolávat stavy závratí, slabosti a bolestí hlavy až migrenózního charakteru.

Svalové dysbalance vznikají pomalu a jejich důsledek se může projevit až za několik let. Často se problém objeví jako blesk z čistého nebe, ale příčina se začala vyvíjet už mnohem dříve. Vaše potíže mohou být způsobené několikaletým boxováním, ale také nemusí.

Vše pomůže odhalit důkladné odebrání anamnézy a vyšetření pohybového aparátu fyzioterapeutem. Ten vám také doporučí cviky vhodné přímo pro vás. Zatím můžete vyzkoušet cviky na krční páteř, které najdete na našem youtube kanále, ale jsou to cviky, které globálně uvolňují a protahují tělo, nemusí přesně vyhovovat a sedět na vaši svalovou dysbalanci. Takové cviky vám dá jedině fyzioterapeut na základě vyšetření.

S pozdravem
Klimešová

Zobrazit celou odpověď

Témata dotazu

Nedaří se vám najít odpověď?

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii