☝️ JARNÍ VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Jaký mám zvolit sport v 15ti letech?

Jaký mám zvolit sport v 15ti letech?

Dobrý den, je mi 15 let a dosud jsem nijak zvlášť nesportoval, ale teď poslední dobou začínám uvažovat o tom, že bych měl. Nevím, jaký sport zvolit, zda není pozdě.
Prosím Vás o radu.

Dobrý den,

na sport není nikdy pozdě. Dá se začít v každém věku. Hodně záleží na tom, co od něj očekáváte? Zabavit se, najít si přátele, udržovat se v kondici, dělat sport profesionálně. Od toho se pak může odvíjet i výběr sportu. Pokud hledáte něco, co vás "rozhýbe", je důležité si vybrat takový sport, který vás bude bavit, ke kterému máte blízko, protože pak je předpoklad, že u něj vydržíte dlouho, než když si vyberete sport, který je sice populární, ale nemáte k němu vlohy, nejde vám a vlastně ho děláte jen z povinnosti. Také je potřeba si uvědomit, jestli jste spíše sólista, nebo týmový hráč, od toho se odvíjí výběr v individuálních nebo kolektivních sportech.

Obecně je nejsnazší cesta začít se sportem, ke kterému toho do začátku moc nepotřebujete (myslím vybavení) a pak se postupně profilovat a vypracovat k tomu, co vás bude nejvíce bavit a k čemu se budete rád pravidelně vracet.
 

Zobrazit celou odpověď

Témata dotazu

Nedaří se vám najít odpověď?

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii