Jen do 15. 8. sleva 10 % na luxusní židle STYLE a DESIRE | Stále probíhá LETNÍ MEGA VÝPRODEJ | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda

Bolest hlavy

Bolest hlavy

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda mohu mít problém s krční páteří, i když nemám žádné jiné příznaky kromě silných tlakových bolestí hlavy a očí? Podstoupil jsem různá vyšetření, která by mohla souviset s bolestí hlavy a očí, samozřejmě včetně očního vyšetření...kromě ortopedie, tam jsem zatím nebyl, protože to osobně považuji za nepravděpodobné, ale raději bych se zeptal Vás.

Děkuji s pozdravem Pavel

Dobrý den,

příčina bolesti hlavy může být různá, nejčastěji se setkávám s bolestmi hlavy z přetížení (stres, únava, špatné držení těla). Zvýšené napětí v šíjových, krčních a mimických svalech utlačuje cévy a dráždí nervy směřující do hlavy a mozku. To pak vyvolává tupou a silnou bolest, která se projeví na spáncích, temeni a týlu hlavy. Další příčinou bolesti hlavy mohou být také blokády krční páteře, o kterých ani nemusíte vědět. V tomto případě je ideální navštívit neurologa nebo vyškoleného fyzioterapeuta, který se specializuje na krční páteř, a ten vám ji pomůže odblokovat a poradí cviky, kterými docílíte, aby se blokády nevracely zpět.

Zobrazit celou odpověď

Témata dotazu

Nedaří se vám najít odpověď?

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii