☝️ Víte, že bolest zad je oficiální nemoc z povolání? A že židli Adaptic nám můžete vrátit i 30 dní po nákupu? ☺️

Co dělat při zablokování bederní páteře?

Často se to stává při jednorázovém zatížení ve sportu, ale i doma nebo na zahrádce, když se pro něco prudce ohneme nebo chceme ze země zvednout těžší předmět. Nemůžeme se už narovnat a nesnesitelně nás bolí záda. Blokádu páteře známe spíš pod lidovým označením houser, hexenšuš nebo ischias.

Zatímco ischias už představuje vážnější problém, jehož příčinou bývá vyhřezlá ploténka a nápravu bychom měli nechat výhradně na odborníkovi, s houserem si můžeme poradit sami. Pro laika je těžké spolehlivě poznat, co nás trápí, nicméně orientačně: pokud bolest vystřeluje do nohy a nemůžeme se narovnat, je lepší vyhledat lékaře.

Na housera můžeme vyzkoušet nápravu teplem - ať už pomocí elektrické dečky, gelových sáčků nebo ručníku zahřátého horkou vodu, postupujeme podobně jako v případě krční blokády. Prohříváme ovšem bedra a pánev.

Podobně jako v případě krční páteře můžete vyzkoušet i manuální uvolnění napětí svalů, jen v tomto případě potřebujete pomocníka - sami si lehněte a požádejte někoho z rodiny či blízkých, aby dlaní tlačil na bedra či hrudník a současně okolo páteře mnul vaši kůži a svalovinu.

Adaptic tým autorů

Skupina autorů pod značkou Adaptic, kteří se zabývají zdravým sezením. Pracují na vývoji nových zdravotních produktů nebo pomáhají zákazníkům s výběrem správné židle.

Další články

Související produkty

Stále scrollujete? Můžete číst dál!