☝️VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Co to je kraniosakrální terapie (CST)?

Kraniosakrální terapie (CST) má své kořeny v 19. století. Koncept CST poprvé navrhl lékař Andrew Taylor Still a v průběhu 50. a 60. let 20. století byl dále zkoumán, rozvíjen a kodifikován dalšími průkopníky tohoto oboru. Dnes se CST vyvinula v široce rozšířenou a holistickou terapii, kterou používají fyzioterapeuti, osteopati a chiropraktici, aby pacientům pomohli zmírnit bolest a podpořili jejich zdraví.

CST využívá jemný tlak na hlavu, krk a záda ke zmírnění stresu a bolesti způsobené kompresí. Kromě zklidnění bolesti a uvolnění emocionálního i fyzického stresu a napětí se předpokládá, že CST také pomáhá obnovit pohyblivost lebky a zmírnit omezení hlavy, krku a nervů.

kraniosakralni-terapie-historie.webp

Dvě velmi časté formy techniky CST zahrnují kompresi čtvrté komory (CV4) a uvolnění týlu lebeční spodiny (OCBR) - obě tyto techniky byly začleněny do konstrukce a struktury všech polštářů Kanuda.

CV4 - Komprese čtvrté mozkové komory

Co to je

CV4 je léčebný postup, který se běžně používá po celém světě. Tato technika pomáhá funkci nervového systému a používá se k usnadnění usínání, snížení úzkosti, bolesti a aktivity sympatického nervového systému.

Jak to funguje

Postup CV4 je poměrně jednoduchý. Pacient si lehne a terapeut jemně podepře týlní kost v bočním úhlu a jemně vytáhne hlavu do extenze (natažené polohy). Tímto jemným tlakem dojde k uvolnění v pojivových tkáních, a když se tak stane, dojde k neurologické reakci, která přepne centrální nervový systém z obvyklého stavu bdělosti do stavu klidu.

Zdravotní výhody

  • Snižuje stres a úzkost
  • Pomáhá pohybu tkání a tekutin v hlavě a jejím okolí
  • Uvolňuje pojivové tkáně v celém těle
  • Obnovuje pružnost autonomního nervového systému
  • Pomáhá zlepšit autoimunitní dysfunkce

OCBR - Uvolnění týlu lebeční spodiny

ocbr-ukazka.jpg

Co to je

OCBR je běžně praktikovanou formou CST (kraniosakrální terapie), která je navržena jako manuální technika k uvolnění napětí ve svalech kolem hlavy a krku a ke snížení bolesti krční páteře.

Jak to funguje

Hlava a krk se jemně opřou o špičky prstů, které se položí na samý spodek lebky pod týlní kost. Tato technika pomáhá změkčit fascie a svalovou tkáň v podtýlní oblasti. To pomáhá otevřít oblast mezi obratli krční páteře C1 a C2 na vrcholu krku a základnou hlavy, nebo-li týlem.

Zdravotní výhody

  • Snižuje bolesti krční páteře, ramen a horní části zad
  • Zbavuje bolestí hlavy
  • Odstraňuje problémy s vadným držením těla, kdy dochází k poklesu ramen a předsunutí hlavy a krku

Adaptic tým autorů

Skupina autorů pod značkou Adaptic, kteří se zabývají zdravým sezením. Pracují na vývoji nových zdravotních produktů nebo pomáhají zákazníkům s výběrem správné židle.

Další články

Stále scrollujete? Můžete číst dál!