Jen do 15. 8. sleva 10 % na luxusní židle STYLE a DESIRE | Stále probíhá LETNÍ MEGA VÝPRODEJ | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda

Bolest zad při gymnastice

Bolest zad při gymnastice

Dobrý den, dělám závodně moderní gymnastiku a asi před týdnem mě začaly bolet svaly na zádech, téméř po celé délce, při lehkém předklonu i záklonu. Bojím se, že když budu i přesto cvičit, tak se to ještě zhorší. Od přirozena nejsem příliš ohebná, navíc necvičím úplně od mala, takže jsem vždy doháněla častým protahováním přes bolest.

Pomohly by tejpy? A můžu s tím cvičit?

Předem moc děkuji za odpověď, Apolena B.

Dobrý den,

bolest je varovný signál, že s naším tělem není něco úplně v pořádku. Tělo reaguje na zátěž, stres, podprahovými signály, pokud se zátěž zvýší na míru možného poškození těla, přichází bolest, nadprahový vědomý impulz, který nás má varovat.

Doporučovala bych trochu zvolnit v tréninku. Moderní gymnastika patří mezi sporty, kde se tělo dostává na hranici svých anatomických možností pohybu. A je velmi důležité tento sport kompenzovat a vyvažovat zatížení těla.

Tejpy, pokud budou vhodně aplikovány, vám jistě přinesou úlevu, ale nedoporučovala bych je využít jen jako náplast na bolest a pokračovat dále v plném zatížení.

S pozdravem
Klimešová

Zobrazit celou odpověď

Témata dotazu

Nedaří se vám najít odpověď?

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii