Jen do 15. 8. sleva 10 % na luxusní židle STYLE a DESIRE | Stále probíhá LETNÍ MEGA VÝPRODEJ | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda

Jak vybrat polštář KANUDA pro zdravý a kvalitní spánek

Nabízíme zkušební garanci 30 dnů na všechny polštáře KANUDA. Vyzkoušejte je v pohodlí domova, a pokud nebudete spokojeni, vrátíme vám peníze.

Polštáře Kanuda jsou na trhu výjimečné tím, že jsou úplně jiné, než ostatní. Byly vyvinuty na základě vědeckého zkoumání ve spolupráci s fyzioterapeuty s cílem vyrobit polštář pro zdravý a kvalitní spánek bez bolesti páteře.

Jsou složeny z Tensegrity pěny, patentované Kanudou, která aktivně “vrací” hlavu do ideální pozice a uvnitř polštáře je dalších několik aktivních prvků z materiálu různé hustoty a pevnosti, které polštář formují do tvaru, který je ideální pro páteř a hlavu v jedné ose v poloze na zádech i na boku a také při rotaci hlavy.

Sami si vyberte polštář podle těchto doporučení

Srovnání předsunutí hlavy
 • 0 až 15 stupňů (správné držení až mírně předsunutá hlava) - doporučujeme polštář s MODRÝM štítkem
 • 15 až 30 stupňů (mírný předsun až větší předsun hlavy, časté bolesti za krkem) - doporučujeme polštář se ZLATÝM štítkem

Čím více je hlava v předsunu, tím je větší zátěž na krční svalové úpony, což je častým zdrojem bolesti krční páteře. Proto je vhodné vylepšovat postavení hlavy od většího předsunu k menšímu až do optimálního správného držení těla.

 1. Pokud máte mírný předsun hlavy (okolo 15 stupňů) a chcete zlepšit postavení hlavy k 0 stupňům, pak volte modrý štítek.
 2. Pokud máte mírný předsun hlavy (okolo 15 stupňů), nemáte časté bolesti krční páteře nebo nechcete tento předsun zmenšit a chcete jen pohodlně spát, pak volte polštáře se zlatým štítkem.

Modrý štítek mají tyto polštáře:

Zlatý štítek mají tyto polštáře:

Pokud si nevíte rady nebo chcete výběr ještě více zpřesnit, postupujte dále na výběr polštáře Kanuda dle odpovědí na otázky.

Pomůžeme vám vybrat polštář na základě otázek

Vaše odpovědi na otázky níže zkopírujte a pošlete na [email protected] či [email protected] a nebo volejte na infolinku.

1) Jaký máte tvar krku dle uvedeného obrázku, resp. jaký přibližný předsun hlavy (pocitově) máte?

srovnani-predsunuti-hlavy.jpg

(Zejména se dívejte na svislou přímku mezi lopatkami a temenem hlavy - je to kolmá přímka (=0 stupňů) anebo máte mírný předsun anebo větší předsun? Čím je předsun větší, tím je zdrojem větších bolestí za krkem. Pokud máte kulatá ramena (horní část zad), pak nebudete mít předsun hlavy 0 stupňů, ale větší).

2) Jakou máte výšku postavy?

Případně (pokud chcete) uveďte i váhu, abychom si dokázali představit, jestli máte objemnější ramena (tím pádem potřebujete vyšší bočnice pro spánek na boku).

3) Spíte v noci:

 1. Přes 70% času na boku?
 2. Přes 70% času na zádech?
 3. Na boku i na zádech podobně?

(Nezohledňujte spánek na břiše, protože na břiše většinou polštář pro podporu hlavy nepoužíváme).

4) Když se podíváte na profil hlavy směrem ke krku:

 1. Máte temeno hlavy rovné s krkem? (většinou používáte vyšší polštáře)
 2. Máte temeno hlavy velmi vyklenuté? (většinou teď spíte na nižším polštáři a potřebujete krk podložit více)
 3. A nebo máte temeno proti krku jen mírně vyklenuté?

5) Dáváte si pod hlavu:

 1. Hodně polštáře (vyšší polštář)?
 2. Spíte hodně na ruce?
 3. Málo polštáře (nízký polštář)?

6) Míváte bolesti krční páteře:

 1. Velmi často (anebo silnější)
 2. Občas (anebo menší)
 3. Nemívám anebo to pro mě není zásadní téma

Proč se na to ptáme?

Je lépe vybrat polštář komplexněji. Některé (Piano Air a Primo Air) mají velmi dobře udělané bočnice polštáře pro podporu hlavy při spánku na boku. Nám se nejlépe spí právě na těchto dvou polštářích. Piano Air i Primo Air jsou poslední dvě novinky mezi polštáři KANUDA. Pokud nespíte na zádech skoro vůbec, pak je výběr jednoho z nich skvělou volbou.

Dále, pokud máte například velmi vyklenuté temeno hlavy dozadu, pak je dobrou volbou Piano Air.

Pokud vás trápí silnější bolesti krku anebo máte problémy s ploténkami krční páteře, pak je pro vás vhodnější zase jiný polštář v kombinaci s předsunem hlavy a délkou krku. Proto se ptáme na shora uvedené otázky komplexněji, abychom Vám pomohli lépe vybrat správný polštář.

Pokud si nevíte rady, volejte na infolinku nebo napište na e-mail [email protected] nebo [email protected].

Pomohl vám náš článek?