Jen do 15. 8. sleva 10 % na luxusní židle STYLE a DESIRE | Stále probíhá LETNÍ MEGA VÝPRODEJ | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda

Mgr. Ján Pisarčík

Fyzioterapeut

Kromě práce v nestátním zdravotnickém zařízení Rehabilitace Rehasport pracuje Ján jako vedoucí fyzioterapeut Rehasport OCR Elite Teamu a také jako fyzioterapeut u České reprezentace v rychlostní kanoistice. Bakalářské vzdělání získal na Lékařské fakultě Masarykovy Univerzity v Brně, kde zakončil studium s pochvalným uznáním za mimořádně a vynikající znalosti. Magisterské studium ukončil na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.

Můj příběh

V minulosti jsem se profesionálně věnoval fotbalu, byl členem Slovenské mládežnické reprezentace a hráčem ŠK Slovan Bratislava v dorosteneckých kategoriích. I proto využívám svoje fyzioterapeutické znalosti nejčastěji k terapii profesionálních a výkonnostních sportovců.

Ve své praxi spolupracuji s vícero olympioniky, mistry světa nebo Evropy, českými reprezentanty a jinými vrcholovými sportovci. Jsem pravidelně součástí české výpravy v rámci MS nebo ME v rychlostní kanostice.

Reprezentace rychlostní kanostiky MS 2021 Dánsko
Reprezentace rychlostní kanostiky – MS 2021 Dánsko

Věřím, že se každý pacient dokáže uzdravit sám, pokud je nasměrován na správnou cestu a jsou mu poskytnuty ty správné nástroje a informace.

 

Věřím, že místo toho, aby bolest ovládala život pacienta, zvládne každý pacient ovládat bolest ve svém životě.

Používané metody fyzioterapie

Ve své praxi nejčastěji využívám prvky z metodik McKenzie a DNS (více o metodách fyzioterapie), případně měkké a mobilizační techniky. Z praktických terapeutických technik velmi rád používám tissue flossing a kinesiotaping.

Vzdělání

  • 2019 – 2021: Praha, Magisterské studium Univerzita Karlova - Fakulta tělesné výchovy a sportu (Studijní program - Specializace ve zdravotnictví - fyzioterapie - Prospěl s vyznamenáním)
  • 2016 – 2019: Brno, Bakalářské studium Masarykova univerzita - Lékařská fakulta (Studijní program - Specializace ve zdravotnictví - fyzioterapie - Studium ukončené s pochvalným uznáním za mimořádně a vynikající znalost)

Absolvované odborné kurzy a konference

Vlastní kurz – Terapeutické využití Spophy Flossbandu

Jsem zakladatelem a hlavním lektorem dvoudenního kurzu s názvem „Terapeutické využití Spophy Flossbandu". V rámci vzdělávání se také věnuji psaní informativních článků pro veřejnost a natáčení naučných videí z prostředí fyzioterapie.

Mgr. Ján Pisarčík vede odborný kurz
Vedení kurzu s využitím Spophy Flossbandu

Ukázka aplikování Spophy Flossbandu (video)

Odborná praxe

Dlouhodobě pracuji v nestátním zdravotnickém zařízení Rehabilitace Rehasport, kde většinu pacientů tvoří poúrazové a pooperační stavy dolních a horních končetin, dále akutní a chronické bolesti krční a bederní páteře. Velkou část pacientů tvoří vrcholoví a rekreační sportovci.

Mgr. Ján Pisarčík pečuje o vrcholové i rekreační sportovce
Starám se o vrcholové a rekreační sportovce

Můžete si přečíst také můj odborný názor na zdravotní židle Adaptic.

Zpětná vazba od mých klientů

Reference od klientů na práci Mgr. Jána Piskarčíka

Další reference najdete na mém osobním webu.

Mé další aktivity a zájmy

Plavání, potápění, běh, silový trénink, kouzelnické triky