☝️ Víte, že bolest zad je oficiální nemoc z povolání? A že židli Adaptic nám můžete vrátit i 30 dní po nákupu? ☺️

Mgr. Ján Pisarčík

Fyzioterapeut

Kromě práce v nestátním zdravotnickém zařízení Rehabilitace Rehasport pracuje Ján jako vedoucí fyzioterapeut Rehasport OCR Elite Teamu a také jako fyzioterapeut u České reprezentace v rychlostní kanoistice. Bakalářské vzdělání získal na Lékařské fakultě Masarykovy Univerzity v Brně, kde zakončil studium s pochvalným uznáním za mimořádně a vynikající znalosti. Magisterské studium ukončil na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.

Můj příběh

V minulosti jsem se profesionálně věnoval fotbalu, byl členem Slovenské mládežnické reprezentace a hráčem ŠK Slovan Bratislava v dorosteneckých kategoriích. I proto využívám svoje fyzioterapeutické znalosti nejčastěji k terapii profesionálních a výkonnostních sportovců.

Ve své praxi spolupracuji s vícero olympioniky, mistry světa nebo Evropy, českými reprezentanty a jinými vrcholovými sportovci. Jsem pravidelně součástí české výpravy v rámci MS nebo ME v rychlostní kanostice.

Reprezentace rychlostní kanostiky MS 2021 Dánsko
Reprezentace rychlostní kanostiky – MS 2021 Dánsko

Věřím, že se každý pacient dokáže uzdravit sám, pokud je nasměrován na správnou cestu a jsou mu poskytnuty ty správné nástroje a informace.

 

Věřím, že místo toho, aby bolest ovládala život pacienta, zvládne každý pacient ovládat bolest ve svém životě.

Používané metody fyzioterapie

Ve své praxi nejčastěji využívám prvky z metodik McKenzie a DNS (více o metodách fyzioterapie), případně měkké a mobilizační techniky. Z praktických terapeutických technik velmi rád používám tissue flossing a kinesiotaping.

Vzdělání

  • 2019 – 2021: Praha, Magisterské studium Univerzita Karlova - Fakulta tělesné výchovy a sportu (Studijní program - Specializace ve zdravotnictví - fyzioterapie - Prospěl s vyznamenáním)
  • 2016 – 2019: Brno, Bakalářské studium Masarykova univerzita - Lékařská fakulta (Studijní program - Specializace ve zdravotnictví - fyzioterapie - Studium ukončené s pochvalným uznáním za mimořádně a vynikající znalost)

Absolvované odborné kurzy a konference

Vlastní kurz – Terapeutické využití Spophy Flossbandu

Jsem zakladatelem a hlavním lektorem dvoudenního kurzu s názvem „Terapeutické využití Spophy Flossbandu". V rámci vzdělávání se také věnuji psaní informativních článků pro veřejnost a natáčení naučných videí z prostředí fyzioterapie.

Mgr. Ján Pisarčík vede odborný kurz
Vedení kurzu s využitím Spophy Flossbandu

Ukázka aplikování Spophy Flossbandu (video)

Odborná praxe

Dlouhodobě pracuji v nestátním zdravotnickém zařízení Rehabilitace Rehasport, kde většinu pacientů tvoří poúrazové a pooperační stavy dolních a horních končetin, dále akutní a chronické bolesti krční a bederní páteře. Velkou část pacientů tvoří vrcholoví a rekreační sportovci.

Mgr. Ján Pisarčík pečuje o vrcholové i rekreační sportovce
Starám se o vrcholové a rekreační sportovce

Zpětná vazba od mých klientů

Reference od klientů na práci Mgr. Jána Piskarčíka

Další reference najdete na mém osobním webu.

Mé další aktivity a zájmy

Plavání, potápění, běh, silový trénink, kouzelnické triky