Prohlášení o přístupnosti

Naše webové stránky jsou vytvářeny s ohledem na přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly všechny důležité zásady přístupnosti podle metodik Blind Friendly Web, WCAG 1.0 a Pravidel pro tvorbu přístupného webu připravených MIČR pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy. Web také splňuje většinu požadavků definovaných manifestem Dogma W4.

Pro prezentaci všech informací na tomto serveru je použit strukturální jazyk XHTML 1.0 Strict, grafickou podobu zajišťují kaskádové styly. Snažili jsme se důsledně oddělit vzhled prezentace od samotných informací, což umožňuje informace prezentovat na všech běžně dostupných zařízeních.

Objevíte-li jakýkoliv problém s přístupností, prosíme, kontaktujte nás na emailu info@adaptic.cz.

Klávesové zkratky

Pohyb na našich stránkách vám mohou usnadnit následující klávesové zkratky:

  • Alt + 0 … prohlášení o přístupnosti
  • Alt + 1 … úvodní stránka (nejste-li na ní)
  • Alt + 3 … vyhledávací formulář
  • Alt + 4 … skok na navigační část stránky (přeskočit obsah)
  • Alt + 5 … mapa serveru

Poznámka: některé prohlížeče a platformy mohou vyžadovat použití jiné klávesy, např. u Macu je to Cmd + zkratka, u Opery je třeba nejprve klávesové zkratky aktivovat kombinací Shift + Esc apod.

Změny velikosti písma

Celý tento web je definován v relativních jednotkách a velikost jeho písma je možné jednoduše měnit pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů. Pokud potřebujete velikost písma změnit, snadno tak učiníte v nabídce Zobrazit → Velikost textu (případně View → Text zoom apod.)

Vlastní definice vzhledu

Ovládáte-li kaskádové styly, můžete si jednoduše připravit vlastní vzhled tohoto webu. Pro případné zájemce jsme připravili CSS signature tohoto webu – element body každé stránky je označen identifikátorem „adaptic_cz“.


Facebook: sledujte nás