Firefox

Firefox je moderní internetový prohlížeč, momentálně nejrozšířenější alternativa k prohlížeči Internet Explorer. Jde o rychlý, poměrně dobře nastavitelný prohlížeč, vyznačující se relativně dobrou podporou internetových standardů. Firefox je mezi uživateli oblíben i pro vyšší bezpečnost (proti Internet Exploreru) a velké množství doplňků, které lze dodatečně doinstalovat. Firefox je také prohlížečem multiplatformním, oslovuje tak i uživatele jiných operačních systémů, než jsou klasická Windows.

Firefox je od roku 2002 vyvíjen společností Mozilla Corporation. Navazuje na prohlížeč Mozilla, jenž je zase nepřímým pokračovatelem prohlížeče Netscape Navigator známého z období „prohlížečových válek“. První verze prohlížeče Firefox byla veřejnosti představena koncem roku 2004.

V překladu znamená slovo firefox ohnivou lišku, v angličtině se však také používá pro označení pandy červené (Ailurus fulgens). Zajímavé také je, že během svého vývoje byl Firefox několikrát přejmenován, stalo se tak z důvodu konfliktu s ochrannými známkami jiných subjektů. Firefox tak byl znám i pod jmény Phoenix či Firebird.

Odkazy související s pojmem Firefox

Zaujal vás pojem Firefox?

Přemýšlíte, jak nové informace využít v praxi? Kontaktujte nás s poptávkou:

Chci nezávaznou kalkulaci


Facebook: sledujte nás