Adaptic PPC Mixér

Vydržte, PPC Mixér se nahrává... Pokud se nic neděje podezřele dlouho, zkontrolujte, zda nemáte v prohlížeči zakázaný javascript.

K čemu je to dobré?

Náš Mixér kombinuje čtyři funkce užitečné pro správu PPC reklamy:

 • Kombinace různých klíčových slov

  Např.: skotská whisky, irská whisky, skotská whiskey, irská whiskey.

 • Prohazování pořadí klíčových slov

  Příklad: lednička whirlpool a whirlpool lednička.

 • Různé shody u stejného klíčového slova

  Příklad: kolibřík, "kolibřík" a [kolibřík].

 • Fráze s diakritikou a bez ní

  Příklad: kolibřík a kolibrik.

Všechny tyto funkce lze používat najednou. Zároveň se výsledky pro lepší přehlednost převádí na malá písmena a odstraňují se z nich duplicity. 

Vložte klíčová slova do pole A (případně i B a C), každé na nový řádek. Pak zvolte požadavky a klikněte na tlačítko. Výsledné fráze si zkopírujte a vložte do PPC systému. Pozor při exportu do Skliku, který nepoužívá modifikovanou shodu.

Příklad mixování

Chceme kombinace slov dovolenázájezd s destinacemi, např. itáliechorvatsko. Do pole Vstup A tedy zadáme dovolenázájezdy, do pole Vstup B destinace. Vybereme přesnou a frázovou shodu a kliknutím na tlačítko získáme 16 frází. Čtyři pro každou shodu v původním pořadí a čtyři v obráceném pořadí. Totéž funguje i pro volnou a modifikovanou shodu, jen se slova ve frázi neprohazují – není to potřeba.

Stejně funguje i pole Vstup C. Třeba chceme-li kombinace slov servisoprava, iphoneipad45. Pak ale nejspíš nedávají smysl kombinace s prohozeným pořadím (např. fráze 5 iphone servis). Zaškrtneme tedy volbu U frázové a přesné shody neměnit pořadí slov.

Příklad odstraňování diakritiky

Máme klíčová slova dědeček a babička a chceme získat jejich varianty ve frázové a přesné shodě, vždy s diakritkou a bez ní. Obě slova tedy nakopírujeme do pole Vstup A a zaškrtneme obě shody a volbu S diakritikou i bez ní. Získáme osm kombinací, pro každé slovo dvě shody s dikaritikou a dvě bez ní.

Totéž funguje i u volné a frázové shody, zde si však vyhledávače umí diakritiku odstranit samy. Chceme-li z nějakého důvodu u těchto shod vygenerovat i varianty bez diakritiky, zrušíme ještě volbu U volné a modifik. shody neodstraňovat diakritiku.

Nápady na zlepšení? Něco nefunguje? Kontaktujte nás.