Kódování XHTML šablon

Označujeme tak převod grafického návrhu (obrázku) do podoby zdrojového kódu, „krmiva“ pro internetové prohlížeče. U microsite se šablony po dokončení ručně plní obsahem (texty, obrázky,…), častěji je však nasazujeme na redakční systém, který umožňuje správu obsahu i bez znalosti internetových jazyků.

Výhody kódování šablon Adapticem

 • Optimalizace pro vyhledávače

  Při kódování šablon dbáme na sémantiku (logickou strukturu kódu). Šablony jsou proto výborně optimalizovány pro vyhledávače.

 • Kódování XHTML šablon

  Důkladné testování

  Fuknčnost šablon testujeme na všech hlavních prohlížečích → vynikající přístupnost webu.

 • Úsporný a moderní kód

  Používáme beztabulkový layout, nejnovější specifikace HTML5 a CSS3 a maximální oddělení grafiky od obsahu → rychlé načítání webu díky možnosti kešování.

 • Validita

  Dodržujeme mezinárodní webové standardy, produkujeme bezchybný zdrojový kód → snadná kontrola kvality výstupu (lze ověřit validátorem).

 • Tisková verze v ceně

  V ceně šablon poskytujeme i speciální stylopis pro tisk, uživatelé tak mohou stránku vytisknout pomocí standardních prostředků prohlížeče.

Budete-li si to přát, šablony připravíme podle pravidel responsive designu. To znamená, že web lze zobrazit na mobilních zařízeních, tabletech apod. → šablona se sama přizpůsobuje velikosti zobrazovacího zařízení. Nejedná se tedy o zvláštní mobilní verzi, s jejími obvyklými nevýhodami.

Stále se setkáváme s weby, jejichž kód NENÍ optimalizován pro alternativní zařízení. Proč se vlastník webu dobrovolně zříká části svého zisku?
Otázka, kterou si často klademe

Z čeho se skládá šablona

Kód šablony se skládá ze tří různých jazykůXHTML (struktura šablony), kaskádových stylů (formátování) a JavaScriptu (dynamické efekty, menu apod.).

Má-li být prezentace přístupná, jednotlivé části kódu musí být k šabloně připojeny v podobě nezávislých vrstev, na kterých není funkčnost stránky závislá (nekvalitní kódování se pozná zmateným mixem jazyků). Pouze toto řešení umožňuje zobrazení na alternativních zařízeních (PDA, telefony) a usnadňuje pozdější správu webu (snižují se náklady na úpravy).

Co stojí kódování šablon

Pracnost kódování XHTML/CSS šablon závisí na mnoha faktorech, zejména na složitosti grafického návrhu, různorodosti navigace apod. Uvedené ceny jsou proto pouze orientační.

PoložkaCenaPoznámka
Kódování základní šablony od 7 500 Kč Obvykle úvodní stránka
Kódování odvozených šablon od 2 000 Kč/ks Např. detail výrobku, přehled, košík…
Plnění šablon obsahem od 200 Kč/stránka Záleží na složitosti obsahu

Poznámka: ceny jsou kalkulovány bez DPH.

Kódování XHTML/CSS šablon obvykle poskytujeme buď jako součást tvorby celého webu nebo společně s tvorbou grafického návrhu. Objednat ji však můžete i samostatně (dodáte grafiku, my ji nakódujeme do šablon a ty vám zašleme „zazipované“ emailem).

Trápí vás kódování XHTML šablon?

Nechte si zpracovat přesnou cenovou nabídku:

Chci nezávaznou kalkulaci


Newsletter

více informací

Řekli o nás

Darja Milošová, Cestovní kancelář Livingstone

S prací firmy Adaptic jsme velmi spokojeni. Oceňujeme především jejich rychlost a spolehlivost. Často přichází s novými vylepšeními, která jsou příjemná pro naše zákazníky. Společně jsme vytvořili ...

celé prohlášení

Internetový slovníček

Vybrali jsme pro vás:

Přečtete si další pojmy ve slovníčku.