Livingstone 2011

Zadavatel:  Livingstone, s. r. o.
Obor: Cestování, ubytování
Typ práce:  Redakční systém
Rozsah: Kompletní projekt
Spuštěno: 9/2011

Účel webu, zadání

Cestovní kancelář Livingstone patří mezi nejvýznamnější cestovní kanceláře v ČR, měřeno množstvím vlastních akcí v nabídce. Její zájezdy do svých katalogů přebírají i další velké kanceláře, např. Čedok, Satur či Eso Travel. V ČR je CK Livingstone známá také pořádáním výstav, festivalů a promítáními, například Cestovatelskými středami v Národním muzeu.

O rozsáhlý firemní web se staráme již od roku 2008, kdy jsme spolu s klientem navrhli neobvyklý koncept stránek s kompletním katalogem zájezdů a s možností objednání zájezdu vyplněním formuláře a vygenerování PDF souboru se smlouvou. I když dnes je to již standardem, tehdy šlo o přelomové řešení, které stejně jako některé naše další nápady postupně převzaly i konkurenční kanceláře.

Od té doby však vývoj internetu značně pokročil, firma se posunula, změnily se její požadavky i potřeby návštěvníků a také jsme důsledným analyzováním návštěvnosti získali nové poznatky o jejich chování na webu. Nastal proto čas k redesignu.

S prací firmy Adaptic jsme velmi spokojeni. Oceňujeme především jejich rychlost a spolehlivost. Často přichází s novými vylepšeními, která jsou příjemná pro naše zákazníky. Společně jsme vytvořili několik webových stránek a na všechny máme velmi příjemné ohlasy. Právě jsme spustili nový web naší cestovní kanceláře a věříme, že našim zákazníkům bude připadat pěkný, funkční a přehledný stejně jako připadá nám :-) Mohu jen doporučit!

Darja Milošová, Cestovní kancelář Livingstone

Další informace

Redesign webu jsme zahájili důkladnou SEO analýzou. Dále následovala tvorba rozsáhlého HTML prototypu o 37 typových stránkách, který nám pomohl skloubit naměřená data, naše představy o budoucí podobě webu a požadavky klienta. Odladili jsme na něm navigační cesty pro jednotlivé typy návštěvníků, podobu a umístění jednotlivých self-promo bannerů a paletek s výzvou k akci a také různé varianty jednotlivých stránek. Ty se neliší pouze svou obsahovou částí, ale i obsahem bočních sloupců, který lze díky důmyslné úpravě redakčního systému skládat přesně podle tématu dané stránky.

Novou grafiku jsme postavili na výborných fotografických podkladech klienta, výrazných barvách, kulatých rozích a exkluzivnějším vzhledu, který však nijak neubírá prezentaci na přehlednosti. Snahou bylo vyvolat pocity exotiky a přátelské atmosféry, kterou je společnost Livingstone proslulá. Z reakcí nadšených zákazníků i skvělých výsledků webové analytiky soudíme, že se nám to podařilo. Je to další příklad výhod dlouhodobé spolupráce – čím lépe se s klientem známe, tím spíše se dokážeme přiblížit k ideálnímu řešení. 

Ocenění webu Livingstone 2011

Logo WebTop100 O kvalitě naší práce vypovídá i umístění webu Livingstone.cz na 3. místě v žebříčku „Cestovní ruch“ v prestižní soutěži WebTop100 2012. Z výsledku máme opravdu radost, neboť jsme obstáli v konkurenci projektů s podstatně vyššími rozpočty.

Líbí se vám tento web?

Nechte si zpracovat přesnou cenovou nabídku:

Chci nezávaznou kalkulaci


Novinky

18. 8. 2014  |  Novinky

PPC mixér - nástroj zdarma

Bez nároku na odměnu jsme zveřejnili interní nástroj pro správce PPC reklamy. Umí čtyři různé užitečné funkce – vytváří kombinace klíčových slov, prohazuje jejich pořadí, vytváří k nim shody a odstraňuje diakritiku. Ať vám slouží!

celá novinka

21. 5. 2014  |  Novinky

Nový e-shop Servis-Whirlpool.cz

Moderní e-shop v responzivním designu? Desítky tisíc produktů skladem? A má být kompletně napojen na informační systém Pohoda E1? Nic z toho samozřejmě není problém...

celá novinka

Newsletter

více informací

Internetový slovníček

Vybrali jsme pro vás:

Přečtete si další pojmy ve slovníčku.