Dárky.zboží.cz

Zadavatel:  Seznam.cz, a. s.
Obor: IT, komunikace, software
Typ práce:  Vývoj na míru
Rozsah: Vše kromě grafiky
Spuštěno: 11/2013

Účel webu, zadání

Pro společnost Seznam, a. s.,  jsme na míru vytvořili unikátní aplikaci v podobě rádce při výběru dárků. Návštěvník v několika krocích zadá parametry obdarovaného (pohlaví, věk, typ osobnosti a cenu) a dostane tipy na odpovídající dárky vyfiltrované ze služby Zboží.cz. Vše ve velmi jednoduchém designu a intuitivně použitelné, jak je u Seznamu obvyklé.

Společnost Adaptic jsme vybrali na základě výběrového řízení pro tvorbu webové aplikace „Zboží dárky“ a firma dokázala, že to byl správný výběr. Název Adaptic si společnost zvolila správně, neboť byla velmi schopna rychle se adaptovat na mnoho změn, které v průběhu přípravy projektu z naší strany nastaly, ať už se jednalo o technické úpravy nebo posouvání termínů.

S prací firmy jsme byli celkově spokojeni a obzvlášť bych zdůraznil skvělou komunikaci ze strany firmy a dodržování domluvených termínů. Výsledná aplikace funguje přesně tak, jak jsme zadali. Spolupráce s Adapticem si velmi vážíme a v budoucnu se na ně určitě ještě obrátíme.

Matěj Dvorský, Traffic manager, Seznam.cz, a.s.

Další informace

Protože wireframy a grafické návrhy dodal přímo zákazník, začali jsme rovnou převodem grafiky do XHTML šablon. Kvůli blížícím se termínům probíhalo programování s kódováním paralelně a hotové XHTML šablony jsme pak nasazovali až na funkční prototyp aplikace během jejího ladění.

Technicky je aplikace postavena na PHP a databázi MySQL, data získává ze služby Zboží.cz pomocí pravidelných XML importů. Vzhledem k očekávané zátěži v řádech miliónů zobrazení denně (zejména před Vánocemi) využívá aplikace předkešování, CSS sprites a další techniky pro snížení počtu požadavků na server.

Líbí se vám tento web?

Nechte si zpracovat přesnou cenovou nabídku:

Chci nezávaznou kalkulaci


Newsletter

více informací

Internetový slovníček

Vybrali jsme pro vás:

Přečtete si další pojmy ve slovníčku.