Jen do 15. 8. sleva 10 % na luxusní židle STYLE a DESIRE | Stále probíhá LETNÍ MEGA VÝPRODEJ | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda

Online poradna

Naši odborníci odpovídají na vaše dotazy z oblasti fyzioterapie

Již zodpovězené dotazy na téma židle Adaptic

Jakou pořídit židli po výhřezu ploténky?

Dobrý den, mohli byste mi prosím doporučit nejlepší možnou pracovní židli vhodnou na výhřez disku L5/S1 a L4/5? Máte i nějaké jiné pomůcky, které bych v práci mohl využít? Díky, Martin A.

Dobrý den,

pro podporu bederní páteře bych volila naši novinku Adaptic BUTTERFLY, která má propracovanější bederní opěrku pro maximální oporu zad. Co se týče dalších pomůcek, můžete vyzkoušet trakční a relaxační polštář Kanuda Lumbar Nap a Lumbar Pillow. Oba dva typy polštářů poskytují relaxaci bederní páteře a podporují její přirozené zakřivení. Jen bych dodala, že při výhřezu meziobratlové ploténky v bederní oblasti je důležité omezit statické zatížení páteře v sedě a stoji a pravidelně zařadit cviky do svého každodenního života. Pokud žádnou zásobu cviků nemáte, inspiraci a tipy najdete v našich odborných článcích na webu.

S pozdravem
Mgr. Kateřina Klimešová

Zobrazit celou odpověď

Pomůže mi židle Adaptic s bolestí bederní páteře?

Rok se trápím s každodenní bolestí v oblasti bederní páteře. Výhřez plotýnky 0,4 mm a minimální útlak na nerv. Nohu cítím, lehce mi brní prsty na nohách. Ale mám problémy sedět, bolí to, nemůžu jezdit na kole. Vlastně největší problém mám v levé hýždi. Když si večer lehnu do postele tak se do minuty už nemůžu ani pohnout. Zhrubna za dvě hodiny to začne povolovat. Cvičím pravidelně ráno již několik měsíců, stav se nijak nelepší.Myslím si, že se jedná o sedací nerv, po pečlivém prostudování jsou příznaky totožné s tím co jsem si o této problematice přečetla.

Mám sedavé zaměstnání a o to více trpím, nevím zda-li židle, která se mi pod zadkem bude pohybovat mi nebude způsobovat ústřely bolestivé, protože, když sednu, tak na židli se nemůžu pohybovat nakláněním a různými pohyby v sedě, pak se to zhorší ten stav. Infůze, obstřiky mám za sebou, bez efektu. Nyní jsem po pobytu v lázních jako samoplátce, také bez efektu. Děkuji za odpověď. Je mi 52 let.

Dobrý den,

máte pravdu v tom, že příznaky, které popisujete, může vyvolávat ischias, tedy dráždění nebo útlak sedacího nervu. Ale zároveň mohou vaše potíže vyvolávat spoušťové body uložené v m. iliopsoas (bedrokyčelní sval, který vede od bederních obratlů a upíná se na stehenní kost, je to sval, který bývá velmi zkrácený u lidí se sedavým zaměstnáním). To by také odpovídalo potížím, když si jdete lehnout.

Také informace, že obstřiky byly bez odezvy, naznačuje, že nebyly dobře lokalizované. Další faktor, který může způsobovat vaše potíže, jsou případné výrůstky na páteři, posun obratlových těl vůči sobě, dráždění přes m. piriformis... těch možných příčin je opravdu spousta. Rozklíčuje to kvalitní vyšetření specialistou.

Vhodnost židlí Adaptic

Ve vašem případě by bylo nejlepší si naši židli vyzkoušet. Ideálně navštívit některý z našich showroomů. Případně vyzkoušet sed na velkém míči, který je našim židlím asi nejvíce podobný do funkce. Ale pozor, musí být kvalitně nafoukaný (ne měkký) a velikost musí odpovídat vaší výšce, tzn. při sedu musí být pánev výše než kolena (úhel v kolenních kloubech svírá větší úhel než 90°). Pokud by se bolesti nezhoršovaly, pak vám naše židle budou určitě vyhovovat, protože na rozdíl od velkého míče jsou doplněné o zádovou a hlavovou opěrku, která vám poskytne dostatečnou oporu pro záda a díky tomu na ni můžete sedět celou pracovní dobu. Velký míč toto neumožňuje, u něj se doporučuje maximální doba sedu 30 minut, pak nastupuje únava zádových svalů a benefit zdravého sezení se ztrácí.

Můžete si také přečíst odbornou studii, ve které jsme srovnali židle Adaptic s běžnými ergonomickými židlemi a již zmíněným nafukovacím míči.

Zobrazit celou odpověď

Nedaří se vám najít odpověď?

Poradíte jakou židli pro důchodce?

Dobrý den, prosím o radu.

Jsem důchodce, výška cca 173, váha 70 kg, subj. značné bolesti zad, prolíná do nohou. Obj. scolioza páteře, spondylartoza bederní páteře, hernie disku - bederní páteř. Poradíte na čem sedět - koupě židle u vás? Děkuji moc.

Dobrý den,

děkuji za váš dotaz a stručný popis potíží. Nejdůležitější otázkou pro mne ale je, k čemu primárně by měla být židle využívána? Jestli hledáte něco, na čem potřebujete pracovat u počítače, nebo židli ke stolu, popřípadě židli, na které budete odpočívat a číst knížku případně sledovat televizi

Naše židle Adaptic jsou speciálně vyvinuty tak, aby snižovaly tlak na bederní obratle při dlouhodobém sezení a zároveň posilovaly a přirozeně udržovaly tělo ve zdravém sedu. Vypracovali jsme přehlednou studii, kde jsme efekty Adaptic židlí důkladně změřili. Doporučuji si ji přečíst.

Proto jsou ideální pro práci na počítači, do kanceláří a všude tam, kde lidé musí dlouhodobě sedět. Každopádně si ale úplně neumím představit, že by tyto židle měly být využívány ke stolování nebo pro relaxaci a drobné činnosti (pletení, čtení, sledování TV apod.) Pokud tedy hledáte židli na práci v sedě, tam bych jednoznačně doporučovala židli Evora +, pokud ovšem je váš záměr jiný a hledáte židli spíše na odpočinek, tak to bych možná doporučila navštívit jeden z našich showroomů a židli si osobně prohlédnout a vyzkoušet, jestli bude splňovat to, co od ní očekáváte.

Zobrazit celou odpověď

Židle Adaptic po výhřezu ploténky

Dobrý den. Uvažuji o židli adaptic.
Můj dotaz zní, zda bude pro mě vhodná, mám momentálně výhřez ploténky L5S1 a dost času trávím u počítače.
Určitě nemyslím používat židli v akutní fázi, ale až bych se  stabilizoval.

Dobrý den,

naše zdravotní židle jsou určitě vhodné i pro stavy po výhřezu plotýnky a to hlavně díky dynamickému sezení a speciálně konstruovanému sedáku, který aktivuje svaly hluboko uložené podél páteře a tím dochází ke správné stabilizaci trupu, odlehčení zátěže páteře a snížení tlaku v bedrech. V akutní fázi opravdu není dobré dlouze sedět a to ani na nejlepší židli, ale později, kdy jak sám říkáte, se tělo stabilizuje, je dobré pracovat na kvalitní židli, která nebude vaše záda a meziobratlové ploténky příliš zatěžovat. Hlavní rozdíly mezi židlemi Adaptic a běžnými ergonomickými židlemi jsme podrobně popsali v článku. Každopádně i tehdy je vhodné dělat pravidelné pauzy a pozici v sedě střídat za stoj (můžete využít polohovací stůl) a chůzi.

Zobrazit celou odpověď

Sezení na masážní židli

Dobrý den, je možné dlouhodobě využívat něco jako je masážní židle, s oporou kolen a hrudníku, pro práci u počítače? Občas bych toto sezení uvítal více než klasické ale nevím jestli nebude páteř oslabována přílišnou oporou. Děkuji, Petr.

Dobrý den,

vaše přemýšlení o oslabení svalů kolem páteře je správné. Klíčem ke zdravým zádům bez bolesti je je udržet v aktivitě, ale zároveň jim dopřát čas na odpočinek a regeneraci. Dokáži si představit, že byste tuto židli využil krátkodobě během dne (v řádu minut) právě na odpočinek a pak si sedl zpět na pracovní židli. Důvodem, proč by vám masážní židle možná vyhovovala víc, může být ten, že nemáte vhodnou židli pro dlouhodobou práci v sedě, nebo také to, že je potřeba zapracovat na posílení středu těla a zad. Obojí najdete na našem webu, jak vybrat správnou židli, tak také vhodné cviky pro zdravá záda. Vhodnou alternativou k masážní židli jsou také klekačky. Pozice nohou je u nich stejná, ale záda jsou napřímená a nebudou tak dlouhodobě ochabovat při nečinnosti. Ale ani klekačky nejsou ideální pro dlouhodobou práci v sedě, právě proto, že nemáte možnost odpočinku zad, to vám poskytne pouze zdravotní židle se zádovou opěrkou, všechny ostatní sedací alternativy by měly být jen zpestřením a umožněním pro tělo na chvíli pracovat v jiné pozici a zapojit tak jiné svalové skupiny.

Zobrazit celou odpověď

Vhodnost Adaptic židle pro člověka s Bechtěrevovou chorobou

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda si myslíte nebo máte židli vyzkoušenou u osob postižených Bechtěrevovou chorobou, kterou trpím bohužel i já? Dochází postupně k tuhnutí páteře a o bolestech ani nemluvím. Pracovní povinnosti, ale zůstávají takže i sezení u počítače, což není zrovna nejlepší u této choroby....Děkuji za odpověď

Dobrý den,

Morbus Bechtěrev je nemoc, která přináší řadu komplikací a bolestí pro člověka. Co je u něj nesmírně důležité, je pravidelný pohyb, který brání rychlé progresi nemoci. Pokud musíte pracovat, jak píšete, tak bych byla pro, abyste zvolila opravdu kvalitní židli, která vám dá dostatečnou oporu a poskytne prostor pro úlevovou polohu zad, ale zároveň vás nebude držet ve statickém sedu. A naše židle tyto dvě věci splňují. Každopádně i přesto je pro vás velmi důležité si během práce dávat pravidelné pauzy s protažením a procvičením těla. K tomu Vám mohou skvěle pomoci také polohovací stoly, které máme také v nabídce. Tipy na cvičení najdete na našem webu, je jich tam celá škála, začněte těmi jednoduššími a postupně se propracujte k těm složitějším, tak jak vám vaše páteř dovolí. Seznam všech cviků najdete na našem YouTube kanále.

Zobrazit celou odpověď

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii