Jen do 15. 8. sleva 10 % na luxusní židle STYLE a DESIRE | Stále probíhá LETNÍ MEGA VÝPRODEJ | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda

Online poradna

Naši odborníci odpovídají na vaše dotazy z oblasti fyzioterapie

Již zodpovězené dotazy na téma nemoc

Zablokovaná krční páteř s osteoartrózou

Dobrý den, má matka trpí osteoartrózou. Pokaždé, když prodělá virózu, dojde k totálnímu zablokování krční páteře. Má veliké bolesti ve všech kloubech a nepohne hlavou. To nastane během noci. Potom následuje martýrium s hledáním místa, kde by jí dokázali pomoci od velkých bolestí.

Na koho se v takovém případě obrátit?
Děkuji

Dobrý den,

osteoartróza patří mezi nejčastější kloubní onemocnění a umí pořádně potrápit. Obrátila bych se na odborného lékaře, kde je maminka sledována (ortoped, revmatolog, ...), a také bych zvážila konzultaci v Centru léčby bolestí, které se právě zabývá léčbou chronických bolestí jak onkologického, tak neonkologického původu. Objednání na konzultaci však bývá závislé na doporučení odborného nebo praktického lékaře.

Zobrazit celou odpověď

Vhodná židle po operaci

Dobrý den. Jsem čerstvě po operaci bederní páteře (výhřez L4 a L5, zúžený páteřní kanál). Prací u PC trávím denně 8-12 hodin. Mohli byste mi doporučit vhodnou židli (případně i její dodatečné konfigurace) s ohledem na zdravotní stav a četnost užití? Měřím 182,5 cm, váha 110 kg.

Předem děkuji za odbornou a věcnou odpověď.

Dobrý den,

děkuji za váš dotaz. Podle vámi popsaného zdravotního stavu a vaší postavy bych vám doporučila model Comfort. Každopádně je důležité si během práce najít chvilku, kdy se postavíte, protáhnete a třeba si i zacvičíte. Práci ve stoje pohodlně umožňují polohovací stoly. Cvičit stačí 5 minut několikrát během dne. Inspiraci ke cvikům najdete na našem YouTube kanále.

Zobrazit celou odpověď

Nedaří se vám najít odpověď?

Poradíte jakou židli pro důchodce?

Dobrý den, prosím o radu.

Jsem důchodce, výška cca 173, váha 70 kg, subj. značné bolesti zad, prolíná do nohou. Obj. scolioza páteře, spondylartoza bederní páteře, hernie disku - bederní páteř. Poradíte na čem sedět - koupě židle u vás? Děkuji moc.

Dobrý den,

děkuji za váš dotaz a stručný popis potíží. Nejdůležitější otázkou pro mne ale je, k čemu primárně by měla být židle využívána? Jestli hledáte něco, na čem potřebujete pracovat u počítače, nebo židli ke stolu, popřípadě židli, na které budete odpočívat a číst knížku případně sledovat televizi

Naše židle Adaptic jsou speciálně vyvinuty tak, aby snižovaly tlak na bederní obratle při dlouhodobém sezení a zároveň posilovaly a přirozeně udržovaly tělo ve zdravém sedu. Vypracovali jsme přehlednou studii, kde jsme efekty Adaptic židlí důkladně změřili. Doporučuji si ji přečíst.

Proto jsou ideální pro práci na počítači, do kanceláří a všude tam, kde lidé musí dlouhodobě sedět. Každopádně si ale úplně neumím představit, že by tyto židle měly být využívány ke stolování nebo pro relaxaci a drobné činnosti (pletení, čtení, sledování TV apod.) Pokud tedy hledáte židli na práci v sedě, tam bych jednoznačně doporučovala židli Evora +, pokud ovšem je váš záměr jiný a hledáte židli spíše na odpočinek, tak to bych možná doporučila navštívit jeden z našich showroomů a židli si osobně prohlédnout a vyzkoušet, jestli bude splňovat to, co od ní očekáváte.

Zobrazit celou odpověď

Židle Adaptic po výhřezu ploténky

Dobrý den. Uvažuji o židli adaptic.
Můj dotaz zní, zda bude pro mě vhodná, mám momentálně výhřez ploténky L5S1 a dost času trávím u počítače.
Určitě nemyslím používat židli v akutní fázi, ale až bych se  stabilizoval.

Dobrý den,

naše zdravotní židle jsou určitě vhodné i pro stavy po výhřezu plotýnky a to hlavně díky dynamickému sezení a speciálně konstruovanému sedáku, který aktivuje svaly hluboko uložené podél páteře a tím dochází ke správné stabilizaci trupu, odlehčení zátěže páteře a snížení tlaku v bedrech. V akutní fázi opravdu není dobré dlouze sedět a to ani na nejlepší židli, ale později, kdy jak sám říkáte, se tělo stabilizuje, je dobré pracovat na kvalitní židli, která nebude vaše záda a meziobratlové ploténky příliš zatěžovat. Hlavní rozdíly mezi židlemi Adaptic a běžnými ergonomickými židlemi jsme podrobně popsali v článku. Každopádně i tehdy je vhodné dělat pravidelné pauzy a pozici v sedě střídat za stoj (můžete využít polohovací stůl) a chůzi.

Zobrazit celou odpověď

Vhodnost Adaptic židle pro člověka s Bechtěrevovou chorobou

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda si myslíte nebo máte židli vyzkoušenou u osob postižených Bechtěrevovou chorobou, kterou trpím bohužel i já? Dochází postupně k tuhnutí páteře a o bolestech ani nemluvím. Pracovní povinnosti, ale zůstávají takže i sezení u počítače, což není zrovna nejlepší u této choroby....Děkuji za odpověď

Dobrý den,

Morbus Bechtěrev je nemoc, která přináší řadu komplikací a bolestí pro člověka. Co je u něj nesmírně důležité, je pravidelný pohyb, který brání rychlé progresi nemoci. Pokud musíte pracovat, jak píšete, tak bych byla pro, abyste zvolila opravdu kvalitní židli, která vám dá dostatečnou oporu a poskytne prostor pro úlevovou polohu zad, ale zároveň vás nebude držet ve statickém sedu. A naše židle tyto dvě věci splňují. Každopádně i přesto je pro vás velmi důležité si během práce dávat pravidelné pauzy s protažením a procvičením těla. K tomu Vám mohou skvěle pomoci také polohovací stoly, které máme také v nabídce. Tipy na cvičení najdete na našem webu, je jich tam celá škála, začněte těmi jednoduššími a postupně se propracujte k těm složitějším, tak jak vám vaše páteř dovolí. Seznam všech cviků najdete na našem YouTube kanále.

Zobrazit celou odpověď

Hemoroidy ze sezení

Dobrý den,

je mi 55 let a pracuji jako účetní v jedné firmě. Poslední 2 roky se mi zhoršily problémy s hemoroidy, kterými trpím už od prvního porodu. Mám své osvědčené postupy, které vždy pomohly, ale poslední dobou zaberou jen krátkodobě.

Napadlo mě, jestli by nepomohlo vyměnit židli, na které prosedím 10 hodin denně, za tu vaši. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obecně se nedá říct, že lékem na hemoroidy by byla kvalitní židle. U léčby hemeroidů jsou velmi důležitá režimová opatření – omezení dlouhodobého statického sezení a stání, dodržování pitného režimu, strava bohatá na vlákninu, vynechání potravin a nápojů způsobující zácpu (banány, čokoláda, černý čaj,…) pravidelná a pečlivá hygiena v oblasti konečníku, nácvik správné defekace a samozřejmě pravidelný pohyb.

Co se týče židlí Adaptic, tak by v konečném důsledku mohly způsobovat menší tlak na konečník než jiné židle, a to především díky svému výkyvnému sedáku, který se přizpůsobuje pohybům těla a který také rozloží tlak na oblast hýždí a stehen, ale zároveň nezpůsobuje statické zatížení. Každopádně tuto hypotézu nemáme vědecky podloženou. Vám bych proto doporučila dodržovat režimová opatření a pro zhoršující se a častěji se opakující potíže vyšetření v proktologické ambulanci.

Zobrazit celou odpověď

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii