☝️VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Online poradna

Naši odborníci odpovídají na vaše dotazy z oblasti fyzioterapie

Již zodpovězené dotazy na téma vyhřezlá ploténka

Vyhřezlá plotýnka

Dobrý den,

před měsícem mi lékař sdělil, že mám vyhřezlou plotýnku a napsal mi žádanku na rehabilitaci, tam mě bohužel objednali až za 2 měsíce. Poradíte, co dělat do té doby, než se tam dostanu? Děkuji.

Dobrý den,

hodně záleží na lokalizaci a velikosti výhřezu. Z obecného hlediska bych vám doporučila nenáročnou pohybovou aktivitu, ať se udržujete v kondici (chůze, Nordic Walking), běhání nedoporučuji pro zvýšenou zátěž meziobratlových plotének v tlaku. Dále vyzkoušejte cviky se zaměřením na uvolnění páteře, cvičte pouze v takovém rozsahu, v jakém vás tělo pustí a nedochází k bolestem a případnému zhoršování potíží (vystřelování bolestí, brnění končetin, …). Nedělejte hluboké předklony a rotace páteře, to by mohlo výhřez dále zhoršit. Vhodné cviky najdete také na našem webu.

Zobrazit celou odpověď

Vyhřezlá ploténka a židle Adaptic

Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala, zda je Adaptic židle vhodná i pro člověka s vyhřezlou bederní plotýnkou. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obecně ano, ale samozřejmě záleží na velikosti nálezu, na potížích, které jsou vždy individuální, na lokalizaci výhřezu a případných kontraindikacích stanovených lékařem.

Židle Adaptic je konstruovaná tak, aby rovnoměrně zatěžovala meziobratlové ploténky a to je při výhřezu velmi žádoucí. Každopádně při výhřezu ploténky je důležité pravidelně střídat sed se stojem a chůzí a zařadit také vhodné cviky, které vám doporučí lékař nebo fyzioterapeut. Inspiraci také najdete na našem Youtube kanále, kde pro vás cviky vybrali naši odborníci, se kterými úzce spolupracujeme.

Zobrazit celou odpověď

Nedaří se vám najít odpověď?

Metody cvičení na vyhřezlou ploténku

Dobrý den, je celá řada cvičení na vyhřezlou ploténku, jedni doporučují to druzí jiné a jiné zase zavrhují to...nejvíce mne logicky zaujala metoda mudr. Danolova, který zavrhuje jakoukoli trakci na páteři a doporučuje co nejvíce chodit a provádí jemnou masáž (cca několik minut) nbevíte co přesne je ta masáž to manuální prstami co dělá? Jinak se zeptám co doporučíte na co nejlepší zlepšení pri výhřezu ploténky v bedru s kořenovým syndromem do nohy? dekuji

Dobrý den,

ano máte pravdu, že přístupů a doporučení k rehabilitaci vyhřezlé ploténky je mnoho. Je to tím, že v oboru je široká škála metod, kterými můžeme pacientovi pomoci a každý terapeut nebo lékař si vybírá takový postup, který je mu nejbližší a dává mu největší smysl. Více o nejefektivnějších metodách fyzioterapie si můžete přečíst v našem článku.

Bohužel neznám MUDr. Danolovou a ani se mi ji nepodařilo dohledat, proto vám neumím odpovědět na vaši otázku ohledně jí doporučované masáže. Pokud se jedná o velmi jemnou masáž při výhřezu ploténky, mohli bychom uvažovat o Bowenově masáži, kterou provádí vyškolený terapeut nebo lékař. Každopádně vhodné jsou všechny postupy, které vedou k uvolnění tlaku na kořenový nerv, prokrví danou oblast a aktivuje okolní struktury, aby v místě výhřezu mohlo dojít k odlehčení a regeneraci.

Při léčbě vyhřezlé ploténky vždy záleží na míře a lokalizaci výhřezu, kterou určí lékař pomocí zobrazovací techniky. Na základě lékařské zprávy se pak terapeut rozhodně, který postup bude pro daného klienta nejvhodnější. Obecně mezi velmi úspěšné metody při léčbě výhřezu meziobratlové ploténky patří SM systém MUDr. Richarda Smíška. Vhodné cviky také najdete na našem webu.

Zobrazit celou odpověď

Jakou zvolit židli Adaptic na vyhřezlou plotýnku

Dobry den. Byla mi diagnostikovana vyhrezla plotynka (bederni pater). Jakou zidli z vasi nabidky byste doporucila jako nejvhodnejsi? Diky

Dobrý den,

hodně záleží na vaší konstituci a výšce, každopádně bych se rozhodovala mezi modely Evora+, Extreme a Comfort. Doporučuji navštívit jeden z naši showroomů a vyzkoušet si židli na vlastní kůži. Také v showroomech máme skvělé odborníky, kteří vám s výběrem dobře poradí.

Pokud si ale chcete vybrat na našem e-shopu a rovnou objednat, židle Evora+ je nejvíce univerzální pro všechny typy postav, model Comfort je o něco více pohodlnější už díky více tvarovanému sedáku, ale je ideální pro silnější postavy od výšky 180 cm. Takže vybírejte podle své postavy. Určitě nás kontaktujte a vhodnou židli s Vámi rádi vybereme. Samozřejmostí je možnost vrácení zboží, pokud by vám nevyhovovalo.

Zobrazit celou odpověď

Jsem po operaci vyhřezlé ploténky. Jakou židli Adaptic mám zvolit?

Dobrý den, jsem po operaci páteře výhřezu plotýnek v bederní oblasti, mám lordózu a kyfózu a pracuji v kanceláři. Na židli trávím cca 12 hodin denně. Výška 165 cm, váha 60 kg. Prosím o doporučení vhodné zdravotní židle k dlouhodobému sezení s ohledem na mé zdravotní potíže, děkuji.

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Vzhledem k vašim zdravotním potížím a postavě bych vám doporučila naše židle Adaptic Extreme, Style nebo Desire a to z toho důvodu, pokud sedíte 12 hodin denně, tak bych volila již lepší tvarovanější typ sedáku, kterým právě tyto modely disponují. Rozhodně zvolte kompletní židli s hlavovou opěrkou a píst střední.

Před nákupem určitě doporučuji židli vyzkoušet.

Modely XTREME, STYLE a DESIRE mají stejný základ a tvoří jednu produktovou rodinu. Liší se jen potahem a použitím černých nebo lesklých prvků. Zatímco židle Xtreme má potah na sedáku z látky a na opěradle ze síťoviny mesh, model Style je vyroben z umělé kůže z mikrovlákna a Desire používá pravou kůži s lesklými doplňky. Záleží tedy jen na vás, jak moc se chcete při své sedavé práci hýčkat.

Zobrazit celou odpověď

Židle Adaptic po výhřezu ploténky

Dobrý den. Uvažuji o židli adaptic.
Můj dotaz zní, zda bude pro mě vhodná, mám momentálně výhřez ploténky L5S1 a dost času trávím u počítače.
Určitě nemyslím používat židli v akutní fázi, ale až bych se  stabilizoval.

Dobrý den,

naše zdravotní židle jsou určitě vhodné i pro stavy po výhřezu plotýnky a to hlavně díky dynamickému sezení a speciálně konstruovanému sedáku, který aktivuje svaly hluboko uložené podél páteře a tím dochází ke správné stabilizaci trupu, odlehčení zátěže páteře a snížení tlaku v bedrech. V akutní fázi opravdu není dobré dlouze sedět a to ani na nejlepší židli, ale později, kdy jak sám říkáte, se tělo stabilizuje, je dobré pracovat na kvalitní židli, která nebude vaše záda a meziobratlové ploténky příliš zatěžovat. Hlavní rozdíly mezi židlemi Adaptic a běžnými ergonomickými židlemi jsme podrobně popsali v článku. Každopádně i tehdy je vhodné dělat pravidelné pauzy a pozici v sedě střídat za stoj (můžete využít polohovací stůl) a chůzi.

Zobrazit celou odpověď

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii