☝️ JARNÍ VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Online poradna

Naši odborníci odpovídají na vaše dotazy z oblasti fyzioterapie

Již zodpovězené dotazy na téma páteř

Vyhřezlá ploténka a židle Adaptic

Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala, zda je Adaptic židle vhodná i pro člověka s vyhřezlou bederní plotýnkou. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obecně ano, ale samozřejmě záleží na velikosti nálezu, na potížích, které jsou vždy individuální, na lokalizaci výhřezu a případných kontraindikacích stanovených lékařem.

Židle Adaptic je konstruovaná tak, aby rovnoměrně zatěžovala meziobratlové ploténky a to je při výhřezu velmi žádoucí. Každopádně při výhřezu ploténky je důležité pravidelně střídat sed se stojem a chůzí a zařadit také vhodné cviky, které vám doporučí lékař nebo fyzioterapeut. Inspiraci také najdete na našem Youtube kanále, kde pro vás cviky vybrali naši odborníci, se kterými úzce spolupracujeme.

Zobrazit celou odpověď

Bolest zad - zdravotní opěrka

Dobrý den, mám poškození obratlů Th 11, L1 - L5 po vyšetření MRI. Mým problémem je, že se pro velké bolesti nemohu položit do vodorovné pozice. Bohužel zádové opěrky, které jsou nabízeny nemají možnost nastavení zhruba od úhlu 40° do cca 10°. Zaujala mě vaše podpěrka A + Back - zdravotní podpěrka pod záda. Byla by pro moje problémy vhodná?

Dobrý den,

ano naše zádová opěrka  A+ Back se dá využít v různých pozicích a tím pádem by pro vás mohla být řešením pro úlevu od bolesti. Je z velmi příjemného a poddajného materiálu, ale samozřejmě se může stát, že vám i přesto z nějakého důvodu nebude vyhovovat. V tom případě můžete využít 14 denní lhůtu, ve které ji můžete bezplatně vrátit zpět.

Zobrazit celou odpověď

Nedaří se vám najít odpověď?

Bolest na levé straně (ataky)

Krásný den, již rok mám velké bolesti na levé straně. V prsu, nad prsem i v rameni. Bolest byla taková že jsem myslela že mám infarkt. Spustili se u mě panické ataky. Podle vyšetření mám vše v pořádku (krev, plíce, srdce, ekg, echo) podstoupila jsem elektro léčbu, masáže, fyzio. Nic nepomohlo. Je možné že mám blokádu hrudníku nebo žeber. V listopadu jsem prodělala bezpříznakový covid a stále se nevrátil čich ani chut. Mohu mít bolesti spojené se špatným dýcháním? Jinak dělám pokojskou a měla jsem v rodině velký stres. Moc vám děkuji za odpověd Andrea

Dobrý den, paní Andreo,

na první pohled bych řekla, že vaše problémy mohou být psychosomatického původu. Psychika často ovlivňuje naše zdraví a její projevy se mohou podobat projevům onemocnění. A právě velká míra stresu a úzkosti může vyvolávat bolesti a potíže podobné infarktu myokardu. Zkušený terapeut by jistě přišel na to, zda máte blokádu žeber nebo hrudní páteře. A pokud i po stránce laboratorních vyšetření je vše v pořádku, hledala bych možnou příčinu právě ve spojitosti s psychosomatikou. Zkuste nějaké druhy relaxace spojené s dýcháním, Schultzův autogenní trénink a pod.

Zobrazit celou odpověď

Sezení na masážní židli

Dobrý den, je možné dlouhodobě využívat něco jako je masážní židle, s oporou kolen a hrudníku, pro práci u počítače? Občas bych toto sezení uvítal více než klasické ale nevím jestli nebude páteř oslabována přílišnou oporou. Děkuji, Petr.

Dobrý den,

vaše přemýšlení o oslabení svalů kolem páteře je správné. Klíčem ke zdravým zádům bez bolesti je je udržet v aktivitě, ale zároveň jim dopřát čas na odpočinek a regeneraci. Dokáži si představit, že byste tuto židli využil krátkodobě během dne (v řádu minut) právě na odpočinek a pak si sedl zpět na pracovní židli. Důvodem, proč by vám masážní židle možná vyhovovala víc, může být ten, že nemáte vhodnou židli pro dlouhodobou práci v sedě, nebo také to, že je potřeba zapracovat na posílení středu těla a zad. Obojí najdete na našem webu, jak vybrat správnou židli, tak také vhodné cviky pro zdravá záda. Vhodnou alternativou k masážní židli jsou také klekačky. Pozice nohou je u nich stejná, ale záda jsou napřímená a nebudou tak dlouhodobě ochabovat při nečinnosti. Ale ani klekačky nejsou ideální pro dlouhodobou práci v sedě, právě proto, že nemáte možnost odpočinku zad, to vám poskytne pouze zdravotní židle se zádovou opěrkou, všechny ostatní sedací alternativy by měly být jen zpestřením a umožněním pro tělo na chvíli pracovat v jiné pozici a zapojit tak jiné svalové skupiny.

Zobrazit celou odpověď

Přeležený krk

Dobrý den, před dvěma dny jsem šel spát a probudil jsem se hlavou dolů z postele. Ráno jsem vstal a začal mě ze zadu bolet krk. Cítím tam nějakou bouli malou.. Každopádně první den jsem nemohl skoro otočit hlavu a teď po dvou dnech je to trochu lepší…Vždycky když vstanu ráno tak je to dobré, ale jak začnu chodit víc se pohybovat cítím to furt víc. Nevíte co s tím prosím?

Ještě k tomu krku.. Ted jsem vlastně nemocný, takže ležím v posteli a hraju na počítači, tak nevím jestli to může být tím, ale to si nemyslím.. Spíš to bude asi tím jak jsem měl zvohlý ten krk, když jsem spal, protože jsem spal dlouho a bůh ví jak dlouho jsem ten krk měl spadnutý.

Dobrý den,

takzvané "přeležení krku" je docela časté, je způsobeno nevhodnou pozicí hlavy, kdy dochází k neúměrnému napínání svalových vláken. V místě pak může dojít k malému otoku tkání a tělo se celkově brání tím, že omezí pohyblivost krku, aby nedocházelo k dalšímu přetěžování.

Na přeležený krk doporučuji následující léčbu

V akutní fázi bych nedoporučovala žádné rozcvičování krku a krční páteře, naopak je třeba volit spíše klid, lokální teplo a pokud máte v okolí šikovného terapeuta, maséra, nebo lékaře, který má odbornou znalost tejpování, tak doporučuji krk zalepit tejpovací páskou. Udělá vám pomyslný korzet, který bude krk chránit, svaly nebudou tolik přetěžovány a zároveň díky speciálně nanesenému lepidlu a technice tejpování dojde k většímu prokrvení a urychlení regenerace. Můžete se podívat také na tipy v našem článku s rychlou pomocí od bolesti krční páteře.

Pokud by se váš stav zhoršil, objevily se závratě, nauzea, případně zvracení, vyhledejte odborného lékaře.

Zobrazit celou odpověď

Poradíte jakou židli pro důchodce?

Dobrý den, prosím o radu.

Jsem důchodce, výška cca 173, váha 70 kg, subj. značné bolesti zad, prolíná do nohou. Obj. scolioza páteře, spondylartoza bederní páteře, hernie disku - bederní páteř. Poradíte na čem sedět - koupě židle u vás? Děkuji moc.

Dobrý den,

děkuji za váš dotaz a stručný popis potíží. Nejdůležitější otázkou pro mne ale je, k čemu primárně by měla být židle využívána? Jestli hledáte něco, na čem potřebujete pracovat u počítače, nebo židli ke stolu, popřípadě židli, na které budete odpočívat a číst knížku případně sledovat televizi

Naše židle Adaptic jsou speciálně vyvinuty tak, aby snižovaly tlak na bederní obratle při dlouhodobém sezení a zároveň posilovaly a přirozeně udržovaly tělo ve zdravém sedu. Vypracovali jsme přehlednou studii, kde jsme efekty Adaptic židlí důkladně změřili. Doporučuji si ji přečíst.

Proto jsou ideální pro práci na počítači, do kanceláří a všude tam, kde lidé musí dlouhodobě sedět. Každopádně si ale úplně neumím představit, že by tyto židle měly být využívány ke stolování nebo pro relaxaci a drobné činnosti (pletení, čtení, sledování TV apod.) Pokud tedy hledáte židli na práci v sedě, tam bych jednoznačně doporučovala židli Evora +, pokud ovšem je váš záměr jiný a hledáte židli spíše na odpočinek, tak to bych možná doporučila navštívit jeden z našich showroomů a židli si osobně prohlédnout a vyzkoušet, jestli bude splňovat to, co od ní očekáváte.

Zobrazit celou odpověď

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii