☝️ Víte, že bolest zad je oficiální nemoc z povolání? A že židli Adaptic nám můžete vrátit i 30 dní po nákupu? ☺️

Online poradna

Naši odborníci odpovídají na vaše dotazy z oblasti fyzioterapie a zdraví

Již zodpovězené dotazy na téma nemoc

Bolest hlavy – cervikokraniální syndrom

Zdravím Vás,

pracuji od loňska na home office a dlouhodobě mě bolí hlava, došlo to tak daleko, že jsem musel vyhledat lékaře a ten mi před měsícem diagnostikoval cervikokraniální syndrom. Momentálně chodím na rehabilitace a tam mi doporučili upravit pracovní prostředí. Poradíte mi jak?

Dobrý den,

vytvoření ideálních pracovních podmínek v domácím prostředí je většinou otázka jistých kompromisů. Z čeho byste ale rozhodně neměl slevit je kvalitní židle, která vám poskytne dostatečnou podporu pro páteř a hlavu, ale zároveň nebude způsobovat ochabování svalů podél páteře a přetěžování svalů v oblasti krku.

Dále mějte monitor ve výšce očí, dlouhodobá práce na notebooku způsobuje vadné držení těla s předsunutým držením hlavy a zvýšenou hrudní kyfózou. Takové postavení páteře prohlubuje svalové dysbalance, které mohou vyústit až ve vámi zmíněný cervikokraniální syndrom. Také nezapomínejte na pravidelný pohyb a protažení, které vás jistě naučí na rehabilitaci nebo je najdete na našem webu.

Zobrazit celou odpověď

Hemoroidy ze sezení

Dobrý den,

je mi 55 let a pracuji jako účetní v jedné firmě. Poslední 2 roky se mi zhoršily problémy s hemoroidy, kterými trpím už od prvního porodu. Mám své osvědčené postupy, které vždy pomohly, ale poslední dobou zaberou jen krátkodobě.

Napadlo mě, jestli by nepomohlo vyměnit židli, na které prosedím 10 hodin denně, za tu vaši. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obecně se nedá říct, že lékem na hemoroidy by byla kvalitní židle. U léčby hemeroidů jsou velmi důležitá režimová opatření – omezení dlouhodobého statického sezení a stání, dodržování pitného režimu, strava bohatá na vlákninu, vynechání potravin a nápojů způsobující zácpu (banány, čokoláda, černý čaj,…) pravidelná a pečlivá hygiena v oblasti konečníku, nácvik správné defekace a samozřejmě pravidelný pohyb.

Co se týče židlí Adaptic, tak by v konečném důsledku mohly způsobovat menší tlak na konečník než jiné židle, a to především díky svému výkyvnému sedáku, který se přizpůsobuje pohybům těla a který také rozloží tlak na oblast hýždí a stehen, ale zároveň nezpůsobuje statické zatížení. Každopádně tuto hypotézu nemáme vědecky podloženou. Vám bych proto doporučila dodržovat režimová opatření a pro zhoršující se a častěji se opakující potíže vyšetření v proktologické ambulanci.

Zobrazit celou odpověď

Nedaří se vám najít odpověď?

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii