☝️ JARNÍ VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Online poradna

Naši odborníci odpovídají na vaše dotazy z oblasti fyzioterapie

Již zodpovězené dotazy na téma zdravotní polštáře Kanuda

Bolest zad při spánku

Dobrý den, prosím o radu. Mám skoliózu a často mám problémy s krční páteří. Cvičím cviky na posílení zad a krční páteř a pomáhá mi to. Ale největší problém mám při spaní, kdy k ránu nemohu vůbec ležet na zádech, protože mě vršek zad (od krční páteře k lopatkám) bolí až pálí, jako kdybych si tam mačkala nějaký bod, který mi to způsobí. Ale jakmile vstanu, tak to za chvíli přejde a je to v pohodě. Můžete poradit čím by to mohlo být? Moc děkuji.

Dobrý den,

doporučovala bych se podrobněji podívat na to, na čem spíte a v jaké poloze. Kvalita matrace, polštáře a poloha při spánku může velmi zásadně ovlivnit kvalitu spánku. Vaše potíže, které popisujete, vypadají na přetížení svalů a vazů v dané oblasti. To, co přetížení způsobuje, nejde bez řádného vyšetření jednoznačně určit. Ale pokud po probuzení a vstanutí z postele potíže ustoupí. Zřejmě je problém v jedné z výše zmíněných oblastí (matrace, polštář, poloha), které jsou ještě umocněny vaší skoliózou. Doporučuji si přečíst náš článek na webu https://www.adaptic.cz/odborne-clanky/spite-zdrave-vliv-spanku-na-telo-a-mysl/, kde je problematika zdravého spánku velmi dobře rozebraná a zkusit něco během spánku změnit.

S pozdravem
Klimešová

Zobrazit celou odpověď

Jakou pořídit židli po výhřezu ploténky?

Dobrý den, mohli byste mi prosím doporučit nejlepší možnou pracovní židli vhodnou na výhřez disku L5/S1 a L4/5? Máte i nějaké jiné pomůcky, které bych v práci mohl využít? Díky, Martin A.

Dobrý den,

pro podporu bederní páteře bych volila naši novinku Adaptic BUTTERFLY, která má propracovanější bederní opěrku pro maximální oporu zad. Co se týče dalších pomůcek, můžete vyzkoušet trakční a relaxační polštář Kanuda Lumbar Nap a Lumbar Pillow. Oba dva typy polštářů poskytují relaxaci bederní páteře a podporují její přirozené zakřivení. Jen bych dodala, že při výhřezu meziobratlové ploténky v bederní oblasti je důležité omezit statické zatížení páteře v sedě a stoji a pravidelně zařadit cviky do svého každodenního života. Pokud žádnou zásobu cviků nemáte, inspiraci a tipy najdete v našich odborných článcích na webu.

S pozdravem
Mgr. Kateřina Klimešová

Zobrazit celou odpověď

Nedaří se vám najít odpověď?

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii