☝️ JARNÍ VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Online poradna

Naši odborníci odpovídají na vaše dotazy z oblasti fyzioterapie

Již zodpovězené dotazy na téma bederní páteř

Bolest zad - zdravotní opěrka

Dobrý den, mám poškození obratlů Th 11, L1 - L5 po vyšetření MRI. Mým problémem je, že se pro velké bolesti nemohu položit do vodorovné pozice. Bohužel zádové opěrky, které jsou nabízeny nemají možnost nastavení zhruba od úhlu 40° do cca 10°. Zaujala mě vaše podpěrka A + Back - zdravotní podpěrka pod záda. Byla by pro moje problémy vhodná?

Dobrý den,

ano naše zádová opěrka  A+ Back se dá využít v různých pozicích a tím pádem by pro vás mohla být řešením pro úlevu od bolesti. Je z velmi příjemného a poddajného materiálu, ale samozřejmě se může stát, že vám i přesto z nějakého důvodu nebude vyhovovat. V tom případě můžete využít 14 denní lhůtu, ve které ji můžete bezplatně vrátit zpět.

Zobrazit celou odpověď

Jakou zvolit židli Adaptic na vyhřezlou plotýnku

Dobry den. Byla mi diagnostikovana vyhrezla plotynka (bederni pater). Jakou zidli z vasi nabidky byste doporucila jako nejvhodnejsi? Diky

Dobrý den,

hodně záleží na vaší konstituci a výšce, každopádně bych se rozhodovala mezi modely Evora+, Extreme a Comfort. Doporučuji navštívit jeden z naši showroomů a vyzkoušet si židli na vlastní kůži. Také v showroomech máme skvělé odborníky, kteří vám s výběrem dobře poradí.

Pokud si ale chcete vybrat na našem e-shopu a rovnou objednat, židle Evora+ je nejvíce univerzální pro všechny typy postav, model Comfort je o něco více pohodlnější už díky více tvarovanému sedáku, ale je ideální pro silnější postavy od výšky 180 cm. Takže vybírejte podle své postavy. Určitě nás kontaktujte a vhodnou židli s Vámi rádi vybereme. Samozřejmostí je možnost vrácení zboží, pokud by vám nevyhovovalo.

Zobrazit celou odpověď

Nedaří se vám najít odpověď?

Jsem po operaci vyhřezlé ploténky. Jakou židli Adaptic mám zvolit?

Dobrý den, jsem po operaci páteře výhřezu plotýnek v bederní oblasti, mám lordózu a kyfózu a pracuji v kanceláři. Na židli trávím cca 12 hodin denně. Výška 165 cm, váha 60 kg. Prosím o doporučení vhodné zdravotní židle k dlouhodobému sezení s ohledem na mé zdravotní potíže, děkuji.

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Vzhledem k vašim zdravotním potížím a postavě bych vám doporučila naše židle Adaptic Extreme, Style nebo Desire a to z toho důvodu, pokud sedíte 12 hodin denně, tak bych volila již lepší tvarovanější typ sedáku, kterým právě tyto modely disponují. Rozhodně zvolte kompletní židli s hlavovou opěrkou a píst střední.

Před nákupem určitě doporučuji židli vyzkoušet.

Modely XTREME, STYLE a DESIRE mají stejný základ a tvoří jednu produktovou rodinu. Liší se jen potahem a použitím černých nebo lesklých prvků. Zatímco židle Xtreme má potah na sedáku z látky a na opěradle ze síťoviny mesh, model Style je vyroben z umělé kůže z mikrovlákna a Desire používá pravou kůži s lesklými doplňky. Záleží tedy jen na vás, jak moc se chcete při své sedavé práci hýčkat.

Zobrazit celou odpověď

Židle Adaptic po výhřezu ploténky

Dobrý den. Uvažuji o židli adaptic.
Můj dotaz zní, zda bude pro mě vhodná, mám momentálně výhřez ploténky L5S1 a dost času trávím u počítače.
Určitě nemyslím používat židli v akutní fázi, ale až bych se  stabilizoval.

Dobrý den,

naše zdravotní židle jsou určitě vhodné i pro stavy po výhřezu plotýnky a to hlavně díky dynamickému sezení a speciálně konstruovanému sedáku, který aktivuje svaly hluboko uložené podél páteře a tím dochází ke správné stabilizaci trupu, odlehčení zátěže páteře a snížení tlaku v bedrech. V akutní fázi opravdu není dobré dlouze sedět a to ani na nejlepší židli, ale později, kdy jak sám říkáte, se tělo stabilizuje, je dobré pracovat na kvalitní židli, která nebude vaše záda a meziobratlové ploténky příliš zatěžovat. Hlavní rozdíly mezi židlemi Adaptic a běžnými ergonomickými židlemi jsme podrobně popsali v článku. Každopádně i tehdy je vhodné dělat pravidelné pauzy a pozici v sedě střídat za stoj (můžete využít polohovací stůl) a chůzi.

Zobrazit celou odpověď

Poradíte jakou židli pro důchodce?

Dobrý den, prosím o radu.

Jsem důchodce, výška cca 173, váha 70 kg, subj. značné bolesti zad, prolíná do nohou. Obj. scolioza páteře, spondylartoza bederní páteře, hernie disku - bederní páteř. Poradíte na čem sedět - koupě židle u vás? Děkuji moc.

Dobrý den,

děkuji za váš dotaz a stručný popis potíží. Nejdůležitější otázkou pro mne ale je, k čemu primárně by měla být židle využívána? Jestli hledáte něco, na čem potřebujete pracovat u počítače, nebo židli ke stolu, popřípadě židli, na které budete odpočívat a číst knížku případně sledovat televizi

Naše židle Adaptic jsou speciálně vyvinuty tak, aby snižovaly tlak na bederní obratle při dlouhodobém sezení a zároveň posilovaly a přirozeně udržovaly tělo ve zdravém sedu. Vypracovali jsme přehlednou studii, kde jsme efekty Adaptic židlí důkladně změřili. Doporučuji si ji přečíst.

Proto jsou ideální pro práci na počítači, do kanceláří a všude tam, kde lidé musí dlouhodobě sedět. Každopádně si ale úplně neumím představit, že by tyto židle měly být využívány ke stolování nebo pro relaxaci a drobné činnosti (pletení, čtení, sledování TV apod.) Pokud tedy hledáte židli na práci v sedě, tam bych jednoznačně doporučovala židli Evora +, pokud ovšem je váš záměr jiný a hledáte židli spíše na odpočinek, tak to bych možná doporučila navštívit jeden z našich showroomů a židli si osobně prohlédnout a vyzkoušet, jestli bude splňovat to, co od ní očekáváte.

Zobrazit celou odpověď

Pomůže mi židle Adaptic s bolestí bederní páteře?

Rok se trápím s každodenní bolestí v oblasti bederní páteře. Výhřez plotýnky 0,4 mm a minimální útlak na nerv. Nohu cítím, lehce mi brní prsty na nohách. Ale mám problémy sedět, bolí to, nemůžu jezdit na kole. Vlastně největší problém mám v levé hýždi. Když si večer lehnu do postele tak se do minuty už nemůžu ani pohnout. Zhrubna za dvě hodiny to začne povolovat. Cvičím pravidelně ráno již několik měsíců, stav se nijak nelepší.Myslím si, že se jedná o sedací nerv, po pečlivém prostudování jsou příznaky totožné s tím co jsem si o této problematice přečetla.

Mám sedavé zaměstnání a o to více trpím, nevím zda-li židle, která se mi pod zadkem bude pohybovat mi nebude způsobovat ústřely bolestivé, protože, když sednu, tak na židli se nemůžu pohybovat nakláněním a různými pohyby v sedě, pak se to zhorší ten stav. Infůze, obstřiky mám za sebou, bez efektu. Nyní jsem po pobytu v lázních jako samoplátce, také bez efektu. Děkuji za odpověď. Je mi 52 let.

Dobrý den,

máte pravdu v tom, že příznaky, které popisujete, může vyvolávat ischias, tedy dráždění nebo útlak sedacího nervu. Ale zároveň mohou vaše potíže vyvolávat spoušťové body uložené v m. iliopsoas (bedrokyčelní sval, který vede od bederních obratlů a upíná se na stehenní kost, je to sval, který bývá velmi zkrácený u lidí se sedavým zaměstnáním). To by také odpovídalo potížím, když si jdete lehnout.

Také informace, že obstřiky byly bez odezvy, naznačuje, že nebyly dobře lokalizované. Další faktor, který může způsobovat vaše potíže, jsou případné výrůstky na páteři, posun obratlových těl vůči sobě, dráždění přes m. piriformis... těch možných příčin je opravdu spousta. Rozklíčuje to kvalitní vyšetření specialistou.

Vhodnost židlí Adaptic

Ve vašem případě by bylo nejlepší si naši židli vyzkoušet. Ideálně navštívit některý z našich showroomů. Případně vyzkoušet sed na velkém míči, který je našim židlím asi nejvíce podobný do funkce. Ale pozor, musí být kvalitně nafoukaný (ne měkký) a velikost musí odpovídat vaší výšce, tzn. při sedu musí být pánev výše než kolena (úhel v kolenních kloubech svírá větší úhel než 90°). Pokud by se bolesti nezhoršovaly, pak vám naše židle budou určitě vyhovovat, protože na rozdíl od velkého míče jsou doplněné o zádovou a hlavovou opěrku, která vám poskytne dostatečnou oporu pro záda a díky tomu na ni můžete sedět celou pracovní dobu. Velký míč toto neumožňuje, u něj se doporučuje maximální doba sedu 30 minut, pak nastupuje únava zádových svalů a benefit zdravého sezení se ztrácí.

Můžete si také přečíst odbornou studii, ve které jsme srovnali židle Adaptic s běžnými ergonomickými židlemi a již zmíněným nafukovacím míči.

Zobrazit celou odpověď

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii