Jen do 15. 8. sleva 10 % na luxusní židle STYLE a DESIRE | Stále probíhá LETNÍ MEGA VÝPRODEJ | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda

Pomůže mi židle Adaptic s bolestí bederní páteře?

Pomůže mi židle Adaptic s bolestí bederní páteře?

Rok se trápím s každodenní bolestí v oblasti bederní páteře. Výhřez plotýnky 0,4 mm a minimální útlak na nerv. Nohu cítím, lehce mi brní prsty na nohách. Ale mám problémy sedět, bolí to, nemůžu jezdit na kole. Vlastně největší problém mám v levé hýždi. Když si večer lehnu do postele tak se do minuty už nemůžu ani pohnout. Zhrubna za dvě hodiny to začne povolovat. Cvičím pravidelně ráno již několik měsíců, stav se nijak nelepší.Myslím si, že se jedná o sedací nerv, po pečlivém prostudování jsou příznaky totožné s tím co jsem si o této problematice přečetla.

Mám sedavé zaměstnání a o to více trpím, nevím zda-li židle, která se mi pod zadkem bude pohybovat mi nebude způsobovat ústřely bolestivé, protože, když sednu, tak na židli se nemůžu pohybovat nakláněním a různými pohyby v sedě, pak se to zhorší ten stav. Infůze, obstřiky mám za sebou, bez efektu. Nyní jsem po pobytu v lázních jako samoplátce, také bez efektu. Děkuji za odpověď. Je mi 52 let.

Dobrý den,

máte pravdu v tom, že příznaky, které popisujete, může vyvolávat ischias, tedy dráždění nebo útlak sedacího nervu. Ale zároveň mohou vaše potíže vyvolávat spoušťové body uložené v m. iliopsoas (bedrokyčelní sval, který vede od bederních obratlů a upíná se na stehenní kost, je to sval, který bývá velmi zkrácený u lidí se sedavým zaměstnáním). To by také odpovídalo potížím, když si jdete lehnout.

Také informace, že obstřiky byly bez odezvy, naznačuje, že nebyly dobře lokalizované. Další faktor, který může způsobovat vaše potíže, jsou případné výrůstky na páteři, posun obratlových těl vůči sobě, dráždění přes m. piriformis... těch možných příčin je opravdu spousta. Rozklíčuje to kvalitní vyšetření specialistou.

Vhodnost židlí Adaptic

Ve vašem případě by bylo nejlepší si naši židli vyzkoušet. Ideálně navštívit některý z našich showroomů. Případně vyzkoušet sed na velkém míči, který je našim židlím asi nejvíce podobný do funkce. Ale pozor, musí být kvalitně nafoukaný (ne měkký) a velikost musí odpovídat vaší výšce, tzn. při sedu musí být pánev výše než kolena (úhel v kolenních kloubech svírá větší úhel než 90°). Pokud by se bolesti nezhoršovaly, pak vám naše židle budou určitě vyhovovat, protože na rozdíl od velkého míče jsou doplněné o zádovou a hlavovou opěrku, která vám poskytne dostatečnou oporu pro záda a díky tomu na ni můžete sedět celou pracovní dobu. Velký míč toto neumožňuje, u něj se doporučuje maximální doba sedu 30 minut, pak nastupuje únava zádových svalů a benefit zdravého sezení se ztrácí.

Můžete si také přečíst odbornou studii, ve které jsme srovnali židle Adaptic s běžnými ergonomickými židlemi a již zmíněným nafukovacím míči.

Zobrazit celou odpověď

Témata dotazu

Nedaří se vám najít odpověď?

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii