☝️ JARNÍ VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Přeležený krk

Přeležený krk

Dobrý den, před dvěma dny jsem šel spát a probudil jsem se hlavou dolů z postele. Ráno jsem vstal a začal mě ze zadu bolet krk. Cítím tam nějakou bouli malou.. Každopádně první den jsem nemohl skoro otočit hlavu a teď po dvou dnech je to trochu lepší…Vždycky když vstanu ráno tak je to dobré, ale jak začnu chodit víc se pohybovat cítím to furt víc. Nevíte co s tím prosím?

Ještě k tomu krku.. Ted jsem vlastně nemocný, takže ležím v posteli a hraju na počítači, tak nevím jestli to může být tím, ale to si nemyslím.. Spíš to bude asi tím jak jsem měl zvohlý ten krk, když jsem spal, protože jsem spal dlouho a bůh ví jak dlouho jsem ten krk měl spadnutý.

Dobrý den,

takzvané "přeležení krku" je docela časté, je způsobeno nevhodnou pozicí hlavy, kdy dochází k neúměrnému napínání svalových vláken. V místě pak může dojít k malému otoku tkání a tělo se celkově brání tím, že omezí pohyblivost krku, aby nedocházelo k dalšímu přetěžování.

Na přeležený krk doporučuji následující léčbu

V akutní fázi bych nedoporučovala žádné rozcvičování krku a krční páteře, naopak je třeba volit spíše klid, lokální teplo a pokud máte v okolí šikovného terapeuta, maséra, nebo lékaře, který má odbornou znalost tejpování, tak doporučuji krk zalepit tejpovací páskou. Udělá vám pomyslný korzet, který bude krk chránit, svaly nebudou tolik přetěžovány a zároveň díky speciálně nanesenému lepidlu a technice tejpování dojde k většímu prokrvení a urychlení regenerace. Můžete se podívat také na tipy v našem článku s rychlou pomocí od bolesti krční páteře.

Pokud by se váš stav zhoršil, objevily se závratě, nauzea, případně zvracení, vyhledejte odborného lékaře.

Zobrazit celou odpověď

Témata dotazu

Nedaří se vám najít odpověď?

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii