☝️VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Hemoroidy ze sezení

Hemoroidy ze sezení

Dobrý den,

je mi 55 let a pracuji jako účetní v jedné firmě. Poslední 2 roky se mi zhoršily problémy s hemoroidy, kterými trpím už od prvního porodu. Mám své osvědčené postupy, které vždy pomohly, ale poslední dobou zaberou jen krátkodobě.

Napadlo mě, jestli by nepomohlo vyměnit židli, na které prosedím 10 hodin denně, za tu vaši. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obecně se nedá říct, že lékem na hemoroidy by byla kvalitní židle. U léčby hemeroidů jsou velmi důležitá režimová opatření – omezení dlouhodobého statického sezení a stání, dodržování pitného režimu, strava bohatá na vlákninu, vynechání potravin a nápojů způsobující zácpu (banány, čokoláda, černý čaj,…) pravidelná a pečlivá hygiena v oblasti konečníku, nácvik správné defekace a samozřejmě pravidelný pohyb.

Co se týče židlí Adaptic, tak by v konečném důsledku mohly způsobovat menší tlak na konečník než jiné židle, a to především díky svému výkyvnému sedáku, který se přizpůsobuje pohybům těla a který také rozloží tlak na oblast hýždí a stehen, ale zároveň nezpůsobuje statické zatížení. Každopádně tuto hypotézu nemáme vědecky podloženou. Vám bych proto doporučila dodržovat režimová opatření a pro zhoršující se a častěji se opakující potíže vyšetření v proktologické ambulanci.

Zobrazit celou odpověď

Témata dotazu

Nedaří se vám najít odpověď?

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii