Jen do 15. 8. sleva 10 % na luxusní židle STYLE a DESIRE | Stále probíhá LETNÍ MEGA VÝPRODEJ | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda

Bolest zad při spánku

Bolest zad při spánku

Dobrý den, prosím o radu. Mám skoliózu a často mám problémy s krční páteří. Cvičím cviky na posílení zad a krční páteř a pomáhá mi to. Ale největší problém mám při spaní, kdy k ránu nemohu vůbec ležet na zádech, protože mě vršek zad (od krční páteře k lopatkám) bolí až pálí, jako kdybych si tam mačkala nějaký bod, který mi to způsobí. Ale jakmile vstanu, tak to za chvíli přejde a je to v pohodě. Můžete poradit čím by to mohlo být? Moc děkuji.

Dobrý den,

doporučovala bych se podrobněji podívat na to, na čem spíte a v jaké poloze. Kvalita matrace, polštáře a poloha při spánku může velmi zásadně ovlivnit kvalitu spánku. Vaše potíže, které popisujete, vypadají na přetížení svalů a vazů v dané oblasti. To, co přetížení způsobuje, nejde bez řádného vyšetření jednoznačně určit. Ale pokud po probuzení a vstanutí z postele potíže ustoupí. Zřejmě je problém v jedné z výše zmíněných oblastí (matrace, polštář, poloha), které jsou ještě umocněny vaší skoliózou. Doporučuji si přečíst náš článek na webu https://www.adaptic.cz/odborne-clanky/spite-zdrave-vliv-spanku-na-telo-a-mysl/, kde je problematika zdravého spánku velmi dobře rozebraná a zkusit něco během spánku změnit.

S pozdravem
Klimešová

Zobrazit celou odpověď

Témata dotazu

Nedaří se vám najít odpověď?

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii