Jen do 15. 8. sleva 10 % na luxusní židle STYLE a DESIRE | Stále probíhá LETNÍ MEGA VÝPRODEJ | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda

Bolest bederní páteře

Bolest bederní páteře

Dobrý den,
již cca 3/4 roku se potkám s bolestí bederní páteře. Bolesti mívám hlavně ráno při vstávání - dříve jsem spala na břiše a bolest ráno byla šílená, od doby co spím v jiné poloze je to mnohem lepší. Před 3 měsíci jsem začala pravidelně cvičit, bolesti jsou méně časté a méně intenzivní, ale největší problém mám při např. výskoku a nárazu, hlavně při nárazu, nemohu skákat přes švihadlo nebo dělat dřepy s výskokem. Je mi 24 a i když mě záda nebolí přes den,tak mě tyto náhlé bolesti omezují, občas když se nějak ohnu tak mě ta bolest v bedrech jaksi "kopne". Můžete mi poradit jaké cviky bych mohla dělat, aby se problémy zmirnily? Je problém v nedostatku svalů nebo je to problém kosterní?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, 

děkuji za váš dotaz. Co se týče cviků, které jsou vhodné na bederní páteř, najdete je na našem youtube kanále nebo v odborných článcích. Možná budou některé podobné nebo dokonce stejné, jako ty, co již pravidelně cvičíte. To, jestli ale zaberou na potíže při skoku přes švihadlo vám neřeknu. Vypadá to, že vaše tělo, přesněji páteř, není z nějakého důvodu schopna tlumit nárazy.  Proč tomu tak je, je potřeba vyšetřit. Obraťte se nejlépe na praktického lékaře, který vás odešle na patřičná vyšetření, rtg páteře atd. Aby se zjistilo, zda je vše v pořádku, nebo ne. Jste ještě docela mladá na to, aby vás záda bolela.

S pozdravem Klimešová

Zobrazit celou odpověď

Témata dotazu

Nedaří se vám najít odpověď?

Zeptat se odborníka

Zeptejte se našich odborníků na fyzioterapii