Reklama na Facebooku

Reklama na Facebooku může být hodně efektivním nástrojem propagace. Umožňuje skvělé cílení: podle věku, pohlaví, vzdělání, zájmů a dalších sociodemografických znaků. Oslovuje uživatele ve chvíli, kdy se na sociální síti baví a má sklony k impulzivnímu chování. A díky nízkým cenám je vhodná i pro menší firmy.

Strategie reklamy na Facebooku

Propagace na Facebooku se liší od jiných druhů reklamy a je třeba jí porozumět. Proto s vámi rádi probereme cíle kampaně, pomůžeme vybrat vhodné publikum a také produkty, které ho dokážou oslovit. Navrhneme optimální výši denního rozpočtu a délku trvání kampaně. A domluvíme také metriky, kterými budeme efektivitu reklamy hodnotit.

Více než 60 % firem se propaguje na sociálních sítích. Pouze 15 % firem však sleduje čtenost a sledovanost jednotlivých profilů.
Studie společnosti KPMG, únor 2013

Facebook Ads

Jde o krátké textové inzeráty doplněné obrázkem, které se na Facebooku zobrazují v pravém sloupci. Celou kampaň kompletně nastavíme. Napíšeme fungující texty a připravíme obrázky, které přitáhnou pozornost a zvýší motivaci uživatelů. Zajistíme také průběžnou optimalizaci inzerátů a jejich A/B testování, abychom maximalizovali výkon kampaně.

Sponzorované příběhy

Nástroj vhodný především k propagaci značky a ke zvýšení počtu fanoušků vaší facebookové stránky. Aktivity vašich fanoušků se pro jejich přátele samy stávají reklamním sdělením. Proti běžné PPC reklamě mají podstatně vyšší konverzi, neboť lidé dobře slyší na doporučení svých přátel.

Placená podpora statusů

Lidé si často myslí, že se příspěvky na jejich facebookové stránce automaticky zobrazují všem jejich fanouškům. Ve skutečnosti však nové statusy vidí jen část fanoušků, záleží na velikosti EdgeRanku. Toto omezení však lze obejít placenou propagací příspěvků. Zajistíte si tak větší publikum a příspěvek se zobrazí také přátelům vašich fanoušků. Rádi s nastavením poradíme.

Další služby

Vytvoříme vstupní stránky, které přesvědčí uživatele přicházející z reklamy k „lajknutí“ profilu podstatně efektivněji, než to dokáže pouhé zobrazení timeline s příspěvky. Zajistíme kompletní marketing v sociálních sítích, například pomůžeme vylepšit facebookovou stránku či integrovat prvky sociálních sítí na váš web.

Co stojí reklama na Facebooku?

Konečná cena závisí na šíři spolupráce a mnoha dalších faktorech.Uvedené ceny jsou pouze orientační.

PoložkaCenaPoznámka
Reklamní kampaň na Facebooku od 12 000 Kč Z toho pro nás cca 20 %
Konzultace a poradenství na Facebooku od 950 Kč/hod. Dle počtu hodin

Poznámka: uvedené ceny jsou kalkulovány bez DPH.

Potřebujete reklamu na Facebooku?

Nechte si zpracovat přesnou cenovou nabídku co nejdříve:

Chci nezávaznou kalkulaci


Newsletter

více informací

Řekli o nás

Dušan Mlynarčík, JK Jitka Kudlackova Jewels, s.r.o.

Naše zkušenosti s firmou Adaptic, jejich přístupem a systémem jsou velmi pozitivní. Dostali jsme na Adaptic referenci, potřebovali jsme změnu stránek s implementovaným eshopem  a byli ...

celé prohlášení