☝️VÝPRODEJ PRODUKTŮzobrazit nabídku | Sleva 10 % na unikátní polštáře Kanuda | 30 dnů na vrácení každého produktu

Zpevňuje zádové a břišní svaly

Adaptic Evora Plus PPPP zdravotní židle

Při sedu na zdravotní židli Adaptic dochází k aktivaci hlubokých stabilizačních svalů páteře (HSSP – viz předchozí bod) i zádových a břišních svalů. Stabilizační souhra svalů umožňuje postavení páteře odpovídající optimálnímu statickému zatížení. Prostřednictvím aktivace svalů dochází k zakřivení páteře a umožňuje rovnoměrné zatížení jednotlivých páteřních segmentů (obratlů).

Toto vzpřímené držení páteře je zajištěno společnou aktivitou svalů. Dlouhé na sebe navazující svaly by způsobily vyviklání jednotlivých segmentů páteře, proto je pro stabilizaci páteře zásadní souhra mezi krátkými hlubokými svaly a svaly dlouhými povrchovými. Jde o souhru mezi hlubokými zádovými svaly a bránicí, pánevním dnem a břišními svaly, které jsou hlavnou oporou dutiny břišní a spoluregulují nitrobřišní tlak.

Poruchy v oblasti HSSP jsou jedním z nejvýznamnějších funkčních faktorů způsobujících bolesti v zádech. Jednotlivé segmenty (obratle) jsou při pohybu nedostatečně fixovány, resp. jsou fixovány v nevýhodném postavení. To vede k výraznému chronickému přetěžování a k nedostatečné svalové ochraně jednotlivých segmentů páteře během pohybu při statickém zatížení a při působení vnějších sil. Jelikož svaly fungují společně jako jedna funkční jednotka a dysfunkce (narušená funkce) jednoho z nich znamená vždy dysfunkci celého tohoto systému, je správná funkce zádových a břišních svalů důležitá. Díky pohyblivému sedáku na židli Adaptic dochází k aktivaci a zpevňování zádových a břišních svalů, což vede ke správnému fungování páteře, tzv. posturální funkci (vzpřímené držení těla).