Webová analytika

Webová analytika se zabývá měřením internetových dat a jejich interpretací. Nesprávně se jí také říká statistika návštěvnosti. Umožňuje porozumět chování návštěvníků a pomáhá s optimalizaci webu k vyšší efektivitě – a to na základě tvrdých čísel, nikoliv subjektivních pocitů. Například vám pomůže vyhodnotit SEO aktivitylink building, či ukáže, které reklamní kampaně se vám vyplácejí.

Instalace Google Analytics

Google Anayltics logo Nejčastěji používaným nástrojem webové analytiky v ČR je Google Analytics. Měří cíle, umožňuje analýzu na úrovni segmentů a je dostupný zdarma. Ačkoliv si jej snadno můžete instalovat sami, bez komplexního nastavení získáte jen neúplná data. Ta pak způsobují chybná rozhodnutí. Ocitáte se v pozici kapitána, který se řídí rozbitým kompasem. Měříte-li návštěvnost špatně, je to horší, než ignorovat webovou analytiku úplně.

Od nás v ceně instalace získáte:

Webová analytika (ilustrace)

  • vytvoření vlastního účtu, včetně založení přístupů
  • umístění měřícího kódu na všechny stránky webu, včetně vyhledávání a chybových stránek
  • odfiltrování přístupů z vaší firmy či od dealerů (zkreslují výsledky)
  • nastavení měření konverzí a trychtýřů, určení jejich ceny pro přehledy ROI
  • propojení s PPC reklamou, bannery a dalšími placenými kampaněmi
  • další podrobná nastavení v závislosti na typu webu (e-commerce, události, tvorba vlastních segmentů, sledování více domén…)

Bude-li nutná součinnost správce vašeho webu, připravíme pro něj jasné zadání.

Audit Google Analytics

Používáte Google Analytics, ale nejste si jisti správným měřením? Ověříme získaná data i veškerá nastavení systému. Zaměříme se na nejčastější chyby, jako je neměření českých vyhledávačů, špatné propojení reklamních kampaní přes kampaňové parametry, chybně umístěný měřící kód atd. Vše důkladně zkontrolujeme a chyby rovnou opravíme, případně doporučíme konkrétní změny správci vašeho webu (nebudeme-li moci zasáhnout přímo).

Analýzy statistik návštěvnosti

Nemáte čas se webovou analytikou zabývat? Nechte to na nás. V dohodnuté periodě (měsíčně, čtvrtletně) vám pošleme detailní zprávu ve formátu PDF, kde vyhodnotíme změny proti předchozímu období a vysvětlíme jejich příčiny. Pravidelné reportování je užitečné zejména po spuštění webu, odhalí chyby, které při tvorbě vznikly i přes veškerou pečlivost dodavatele.

Obsah zpráv přizpůsobíme vašim potřebám, způsobu podnikání a jeho strategii. Záleží i na vaší pozici ve společnosti (management / marketing / IT). Podle toho spolu zvolíme rozsah reportů, vybereme ke sledování vhodné metriky a ukazatele, určíme periodu a domluvíme cenu služby. Outsourcujte webovou analytiku u specialistů!

Co stojí webová analytika

Přesné ceny závisí na složitosti implementace a potřebách konkrétní firmy. Uvedené ceny jsou proto jen orientační. Platí pro zákazníky, kteří zároveň nepoptávají tvorbu webu. Ti ostatní mají služby webové analytiky levnější, neboť odpadá nutná seznamovací fáze – v jejich podnikání se již orientujeme.

PoložkaCenaPoznámka
Instalace Google Analytics
od 3 000 Kč Záleží na složitosti implementace
Audit Google Analytics
od 4 000 Kč Záleží na složitosti implementace
Analýza statistik návštěvnosti (1 ks)
od 2 000 Kč Záleží na rozsahu domluvené práce

Poznámka: ceny jsou kalkulovány bez DPH.

Trápí vás webová analytika?

Nechte si zpracovat přesnou cenovou nabídku co nejdříve:

Chci nezávaznou kalkulaci


Newsletter

více informací

Řekli o nás

Vladimír Havlík, Colmex, s. r. o.

Již samotný výběr společnosti Adaptic pro nespočet velmi kladných a kvalitních referencí, jsme považovali za správné rozhodnutí, které se postupně s kompletním redesignem webu, ukázalo jako ...

celé prohlášení

Internetový slovníček

Vybrali jsme pro vás:

Přečtete si další pojmy ve slovníčku.