Weblog

Pojem weblog vznikl spojením anglických slov weblog a znamená tedy něco jako internetový deníček. Někdy se slovo weblog také zkracuje na pouhé blog. Weblogy jsou specializované webové aplikace, které slouží k pravidelné publikaci krátkých příspěvků (tzv. spotů). Tyto příspěvky jsou obvykle řazeny chronologicky a zároveň je jimi možné listovat podle kategorií. Nové spoty jsou často šířeny i pomocí RSS.

K jednotlivým spotům je obvykle možné přidávat komentáře a tak se kolem mnohých weblogů rychle tvoří různě velké komunity. Zároveň na sebe weblogy často vzájemně odkazují, čímž čtenáři weblogů i jejich autoři tvoří jakési relativně uzavřené společenství, obvykle nazývané blogosféra. Díky dobrému propojení odkazy jsou weblogy oblíbené i u vyhledávačů.

Protože je weblog jednoduchým a přitom účinným nástrojem, velmi rychle se ujal i v komerční oblasti. Existuje celá řada firemních weblogů, stále častěji se skloňuje pojem weblog marketing. Postupně se objevují i weblogy novinářské. Také v politickém marketingu má dnes weblog své nezastupitelné místo.

Odkazy související s pojmem Weblog

Zaujal vás pojem Weblog?

Přemýšlíte, jak nové informace využít v praxi? Kontaktujte nás s poptávkou:

Chci nezávaznou kalkulaci


Adaptic na Twitteru

Newsletter

více informací