Homepage

Homepage (někdy jen zkratka HP) je termín používaný webdesignéry pro označení úvodní stránky webu. Přestože již homepage dávno neslouží jako hlavní vstupní místo do webové prezentace (především díky vyhledávačům, které se odkazují přímo na příslušné podstránky), má stále velký význam.

Homepage by měla návštěvníkovi přestavit majitele prezentace a zároveň vysvětlit i její účel   zvyšuje se tak použitelnost webu. Tato část homepage také bývá využívána pro umístění klíčových slov, což je důležité při optimalizaci pro vyhledávače (homepage mívá obvykle ze všech stránek největší PageRank). Zároveň je však třeba klást důraz na stručnost, nelze očekávat, že návštěvník bude ztrácet čas čtením dlouhých textů, jeden až dva odstavce musí stačit.

Hlavním úkolem homepage je pak sloužit jako rozcestník. Musí umět návštěvníka „nalákat“ hlouběji do struktury webu. Měla by mu naznačit, co může na daném webu nalézt, a upozornit ho na nejdůležitější části prezentace. Umístíme-li na homepage výrazné grafické prvky s odkazem, umožní nám to zvyšovat návštěvnost vybraných stránek a návštěvníky k nim cíleně směrovat.

Homepage by také měla být nejčastěji aktualizovanou stránkou webu. Dle zaměření prezentace se sem obvykle umisťují nejrůznější přehledy novinek, aktuality komentující dění ve společnosti, seznamy nejnovějších tiskových zpráv či informace o změnách na webu.

Význam homepage také obvykle bývá podtržen tím, že na ni odkazuje logotyp na všech podstránkách.

Odkazy související s pojmem Homepage

Zaujal vás pojem Homepage?

Přemýšlíte, jak nové informace využít v praxi? Kontaktujte nás s poptávkou:

Chci nezávaznou kalkulaci


Newsletter

více informací

Facebook: sledujte nás