FAQ

FAQ je internetový termín, zkratka z anglického Frequently Asked Questions, často kladené otázky. Potřeba FAQ původně vznikla v různých diskuzních fórech. Nováčci zde opakovaně pokládali tytéž nejzákladnější otázky a stále tím obtěžovali ostatní uživatele. Proto správce diskuze obvykle sepsal FAQseznam základních otázek s podrobnými odpověďmi. Ptát se na otázku zodpovězenou ve FAQ se od té doby považuje za hulvátství nebo přinejmenším za neslušnost.

Postupně se FAQ rozšířily i do jiných oblastí internetu, běžně se vyskytují i na webových prezentacích, které s diskuzemi nesouvisejí. FAQ totiž mohou být specifickou formu zpětné vazby. Dokáží také návštěvníka přesvědčit, že známe jeho problémy, že mu rozumíme a tím zvyšovat důvěryhodnost webu. FAQ mohou být výhodné i z hlediska optimalizace pro vyhledávače, neboť umožňují poměrně nenásilnou formou vytvořit vysokou koncentraci klíčových slov. Hodí se také, když potřebujete na web dostat hovorová slova, nepřesné termíny, nářečí apod., které by v ostatních textech působily neprofesionálně.

Stále častěji se se zkratkou FAQ můžete setkat i offline, např. v různých magazínech či v návodech k použití a různých druzích dokumentace, přestože konkrétní forma se od původních otázek a odpovědí dost podstatně liší. Termín FAQ tak postupně získává nový význam.

Odkazy související s pojmem FAQ

Zaujal vás pojem FAQ?

Přemýšlíte, jak nové informace využít v praxi? Kontaktujte nás s poptávkou:

Chci nezávaznou kalkulaci


Facebook: sledujte nás