Duplicitní obsah

Duplicitní obsah je často užívaný pojem z oblasti optimalizace pro vyhledávače. Duplicitní obsah vzniká, pokud se tytéž informace nalézají na různých URL adresách. Vyhledavače však samozřejmě nechtějí zobrazovat stejné informace vícekrát, proto jednu z adres vyřadí z výsledků vyhledávání. To je nepříjemné i proto, že zpětné odkazy, namířené na tuto adresu, ztrácí svůj efekt.

Duplicitní obsah tedy vzniká, pokud například vlastníte několik domén a všechny směřují na stejný web (správným řešením je využít přesměrování). Duplicitní obsah také může být způsoben nesprávným odkazováním, např. pokud na homepage webu (nebo jinou úvodní stránku v adresáři) odkazujeme jménem adresáře i URL se jménem stránky (např. www.examle.czwww.example.cz/index.htm). Také domény fungující bez a s www na začátku mohou být považovány za duplicitní obsah.

Protože duplicitní obsah není zakázanou SEO technikou, neměla by za něj hrozit penalizace. Výjimečně se však stává, že vyhledávač odstraní všechny stránky mající duplicitní obsah, tedy neponechá ve výsledcích ani jedinou z nich (např. u webů s podobnými popisky různého zboží).

Duplicitní obsah neškodí jen umístění ve vyhledávačích, ale snižuje také použitelnosti webu.

Odkazy související s pojmem Duplicitní obsah

Zaujal vás pojem Duplicitní obsah?

Přemýšlíte, jak nové informace využít v praxi? Kontaktujte nás s poptávkou:

Chci nezávaznou kalkulaci


Facebook: sledujte nás