Doorway page

Doorway page (volně přeloženo: stránka přede dveřmi) je jednou z mnoha podvodných technik sloužících k oklamání vyhledávačů. Doorway page je stránka, jejíž obsah byl vytvořen tak, aby zaujal roboty vyhledávačů, měla by se proto umístit na dobrém místě ve výsledcích vyhledávání. V tomto se doorway page podobá podvodu nazývanému cloaking.

Protože však přeoptimalizovaná doorway stránka potom nedokáže plnit svůj marketingový úkol (např. prodávat zboží), využívá se automatické přesměrování na jinou stránku (většinou s pomocí JavaScriptu, který vyhledávače neumí dobře rozeznat) na stránku cílovou. Někdy také doorway page obsahuje výraznou reklamu, která má návštěvníka na cílový web přivést.

Protože jde o zjevnou manipulaci s výsledky vyhledávání, vyhledávače samozřejmě doorway page nemají v oblibě – za jejich využívání hrozí penalizace a vypadnutí webu z výsledku vyhledávání. Taktiku využití doorway page tedy rozhodně nelze doporučit pro stránky s předpokládanou delší životností (což je naprostá většina webů).

Odkazy související s pojmem Doorway page

Zaujal vás pojem Doorway page?

Přemýšlíte, jak nové informace využít v praxi? Kontaktujte nás s poptávkou:

Chci nezávaznou kalkulaci


Facebook: sledujte nás