Flash animace a aplikace

Přestože technologie Flash vznikla již v roce 1996 a nedávno získala konkurenci v podobě HTML5, stále má mnoho co nabídnout. Na internetu dnes slouží nejčastěji v těchto podobách:

  • bannerová reklama (včetně nestandardních formátů), self-promo paletky poutající pozornost na některou z vlastních stránek (směrování návštěvnosti)
  • Flashové animace a aplikaceanimovaná schémata a plány (vysvětlení různých systémů, funkcí produktu apod.)
  • microsite zaměřené na image, případně některé jejich prvky (navigace apod.)
  • vánoční a novoroční přání
  • přehrávače hudby a videa (videoservery jako YouTube, Stream...)
  • robustní aplikace a nástroje – Flash obsahuje propracovaný programovací jazyk ActionScript a možnosti jsou tedy takřka neomezené

Velkou výhodou flashe je konzistence zobrazení – vypadá stejně na počítači, televizi, chytrém telefonu i na reklamním poutači. Tato vlastnost zlevňuje vývoj aplikací, výsledek lze snadno portovat pro Android, iPhone i iPad.

24 z 25 nejlepších her na Facebooku bylo vytvořeno pomocí technologie Flash, stejně jako 20 000 aplikací, které si lze stáhnout do mobilních zařízení.
Statistiky firmy Adobe, červen 2012

Interaktivní hry

Flashové hry mohou být velmi silným marketingovým nástrojem. Lze je umístit na vlastní web, kam pak přitahují návštěvníky i odkazy (jde o jednu ze základních strategií link buildingu). Hodí se ale i na facebook, hru snadno umístíte do záložky na vlastním profilu. Na hru lze navázat různé soutěže a tím ji pro hráče učinit ještě přitažlivější. Více o výhodách interaktivních her píšeme na stránce Advergaming.

Flashové hry se také výborně hodí k představení konkrétních produktů. V roce 2011 jsme například pro společnost Whirlpool vytvořili hru přestavující jejich multifunkční troubu MAX. Hráči obsluhují zákazníky, kteří si postupně objednávají různá jídla, a nenásilně se tak seznamují s možnostmi trouby i s jejím ovládáním. Podobných konceptů lze vymyslet mnoho, záleží jen na rozpočtu konkréní kampaně.

Co stojí flashové animace a aplikace

Cena závisí na mnoha faktorech, zejména na složitosti stránky a programování, požadavcích na funkčnost, podkladech apod. Uvedené ceny jsou proto pouze orientační.

PoložkaCenaPoznámka
Jednoduchá animace od 1 500 Kč Např. do hlavičky stránek, self-promo banner
Složitější animace od 5 000 Kč Např. animované schéma, novoroční přání…
Flashová interaktivní hra od 40 000 Kč Dle scénáře a složitosti grafiky

Poznámka: ceny jsou kalkulovány bez DPH.

Trápí vás flashové animace a aplikace?

Nechte si zpracovat přesnou cenovou nabídku co nejdříve:

Chci nezávaznou kalkulaci


Řekli o nás

Ing. Martin Kouřil, Stavby, a. s.

Spolupráce s firmou Adaptic si velmi vážíme a jsme rádi za naše rozhodnutí. Prvně se můžeme soustředit na naše hlavní aktivity a správu webu můžeme s klidnou hlavou svěřit do rukou ...

celé prohlášení

Newsletter

více informací

Internetový slovníček

Vybrali jsme pro vás:

Ve slovníčku máme již 190 pojmů.