FCD

Zadavatel:  FCD, s. r. o.
Obor: Vzdělávání, školství
Typ práce:  Šablonovací systém
Rozsah: Grafika a šablony stránek
Spuštěno: 6/2010

Účel webu, zadání

FCD.eu je mezinárodní portál věnující se diagnostice motorových vozidel. Během let se zde vytvořila neobvyklá komunita diagnostiků a opravářů, kteří si navzájem vyměňují tipy na nejúčinnější postupy při hledání závad, pomáhají si s řešením konkrétních případů, sdílejí a překládají odborné články a vzájemně diskutují. Protože však web vznikal postupně a narychlo, byl velmi špatně použitelný a nově příchozím nedostatečně komunikoval své výhody a možnosti.

S majiteli webu jsme již spolupracovali na jiné zakázce a znali tak náš styl práce. Proto nás požádali nás o návrh nové koncepce včetně analýzy informační architektury, grafiky a XHTML šablon.

Další informace

Při realizaci zakázky jsme se soustředili na tři základní části portálu. Zaprvé to byl rozsáhlý archív diagnostických případů. Snažili jsme se zjednodušit cestu pro přidání případu a usnadnit vyhledání konkrétního případu pomocí filtrů, záložek a různých typů řazení. Nové případy jsme zvýraznili napříč celým webem a vybídli tak komunitu, aby se do řešení každého nového případu zapojila.  

Zadruhé jsme se soustředili na získávání nových uživatelů. Identifikovali jsme klíčové výhody portálu a srozumitelně je znázornili na úvodní stránce. Tím se odlišila úvodní stránka nepřihlášeného uživatele od stránky po přihlášení. Ta již slouží spíše jako pracovní plocha s přehledem všech novinek. Přepracovali jsme také všechny důležité formuláře, zejména registrační formulář a s ním související schránku – přehled osobních údajů, fakturačních adres, nastavení atd. Tyto důležité prvky se nyní snáze ovládají a fungují naprosto intuitivně.

Posledním krokem byly úpravy navigace. Především jsme navrhli jasnou hierarchickou strukturu, kde má každá z mnoha informací své jasné místo. Původně dvousloupcový layout jsme změnili na tři sloupce, takže vznikl dostatek prostoru pro zvýraznění kapitol, kde se právě něco děje – článků, učebnice diagnostiky, diskuzních místností, aktuálních školení… Ačkoliv to na první pohled nemusí být tolik přehledné, stálí uživatelé portálu tento přístup oceňují.

Ocenění webu FCD

Logo IEA 2011 V roce 2011 získal portál FCD.eu ocenění Top Rated v prestižní soutěži Internet Effectiveness Awards.

Líbí se vám tento web?

Nechte si zpracovat přesnou cenovou nabídku:

Chci nezávaznou kalkulaci


Informační architektura Zlepšete uživatelský prožitek a promyslete navigační cesty...

Novinky

18. 8. 2014  |  Novinky

PPC mixér - nástroj zdarma

Bez nároku na odměnu jsme zveřejnili interní nástroj pro správce PPC reklamy. Umí čtyři různé užitečné funkce – vytváří kombinace klíčových slov, prohazuje jejich pořadí, vytváří k nim shody a odstraňuje diakritiku. Ať vám slouží!

celá novinka

Internetový slovníček

Vybrali jsme pro vás:

Ve slovníčku máme již 190 pojmů.